Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. jún 2022, 22:11

Pri streľbe v San Franciscu zomrel človek, ďalší je zranený

Páchateľ útočil vo vlaku metra, ktorý bol v čase streľby plný cestujúcich.

Jeden človek prišiel o život a druhý utrpel zranenia pri streľbe vo vlaku metra v americkom meste San Francisco, oznámili tamojšie úrady. Správu priniesla tlačová agentúra Associated Press (AP).

Mestská inšpektorka Myrna Melgarová uviedla, že sanfranciské policajné oddelenie ju informovalo, že vo vlaku Muni Metra medzi stanicami Forest Hill a Castro došlo k streľbe. Páchateľ ušiel z vlaku na stanici Castro a stále je na úteku.

Inšpektorka pre AP spresnila, že podľa slov zástupcu šéfa policajného oddelenia Davida Lazara nastala vo vlaku ostrá hádka a podozrivý vystrelil na jednu osobu, ktorá neskôr zomrela.

Vlak bol plný ranných cestujúcich, keď k streľbe došlo.

Premávku v metre v uvedenej oblasti pozastavili, kým polícia zbierala dôkazy. Pasažierov následne prepravovali do cieľa ich cesty autobusmi a vozidlami kyvadlovej dopravy.
 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Ak by Igorovi Matovičovi záležalo na urovnaní vzťahov, ocenil by pondelkové rozhodnutie strany SaS vrátiť sa na koaličnú radu a prestal by útočiť, uviedol Richard Sulík (SaS) v reakcii na výzvu lídra OĽaNO o ukončení sporov. „Naopak, on po všetkých našich upozorneniach prelomil veto prezidentky s fašistami proti vôli dvoch koaličných partnerov a opakovane na nás útočil,“ napísal Sulík. SaS deklarovala, že ďalší postup včas oznámi.

pred 2 hodinami

„Ja viem, že odpustenie sa nedá vynútiť, ale je to veľký prejav veľkorysosti, ktorý občania určite ocenia,“ povedal premiér Eduard Heger na margo slov Igora Matoviča, ktorý prosil Richarda Sulíka a jeho kolegov z SaS o odpustenie. „Ak by sa toto podarilo, tak by to bola veľká vec a veľký krok pre celé ďalšie dva roky nášho fungovania,“ dodal premiér, ktorý zároveň chce, aby sa SaS vrátila na koaličné rady.

pred 4 hodinami

Slovenský reprezentant vo vodnom slalome Jakub Grigar obsadil na podujatí Svetového pohára v slovinskom Tacene tretie miesto v K1. Vo finále predviedol čistú jazdu a za víťazným Čechom Jiřím Prskavcom zaostal o 4,82 sekundy. Grigar dosiahol prvé pódiové umiestnenie v prebiehajúcej sezóne. (tasr)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.