Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Spoločnosť
15. február 2016

Slovenské zdravotníctvo 2016 – 2020 (úplný záznam konferencie)

Prinášame vám úplný záznam z konferencie o zdravotníctve, kde debatovali zástupcovia politických strán a predseda Lekárskeho odborového združenia.
Slovenské zdravotníctvo 2016 – 2020 (úplný záznam konferencie)

Koncom januára zorganizovalo Lekárske odborové združenie a denník Postoj konferenciu o zdravotníctve Slovenské zdravotníctvo 2016 – 2020. Išlo o konfrontáciu zástupcov politických strán medzi sebou i so zástupcom lekárov – predsedom LOZ Petrom Visolajským pred odborným publikom. Prinášame vám kompletný záznam z debaty a k nemu zopár postrehov.

V našom dnešnom hodnotení štyroch rokov vlády Roberta Fica konštatujeme aj to, že premiér cíti, že citlivosť na zdravotníctvo narastá, a preto sa problémov v zdravotníctve bojí.

S týmto sa však stretne budúca vláda, nech je v nej ktokoľvek. Vďaka rozličným porovnaniam s vyspelým svetom máme mnoho údajov o tom, kde má naše zdravotníctvo medzery, čo by sa dalo zlepšiť, ale aj o tom, v čí prospech sa v ňom stráca priveľa zdrojov.

Rovnako však vieme o mnohých veciach, ktoré sa v ňom dajú zlepšiť. S otázkou, ako dosiahnuť v zdravotníctve čo najlepšie výsledky za čo najlepšiu cenu sa zaoberajú mnohí ľudia či inštitúcie po celom svete.

V debate odznelo mnoho názorov, faktov, argumentov aj vízií. V niečom sa diskutujúci zhodli, v niečom nie. Aj táto debata však potvrdila nastupujúci trend v zdravotníckej politike – zvyšuje sa verejný tlak na to, aby sa naše zdravotníctvo posunulo.

 

Účastníci debaty:

LOZ – MUDR. Peter Visolajský

KDH – MUDr. Marián Faktor

MOST-HÍD – Ing. JUDr. Irén Sárközy

OĽNO-NOVA – MUDr. Tibor Hlavatý

SAS – MUDr. Peter Osuský, CSc.

Inzercia

SDKÚ – MUDr. Valerián Potičný  

SIEŤ – MUDr. Lucia Copáková

SNS – MUDr. Štefan Zelník, PhD.

SMER-SD – neprijali pozvanie

(Autor videí – Patrik Production)

 

 

 

Odporúčame