Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
14. máj 2022, 08:56

Nedeľný polmaratón ovplyvní v Košiciach trasy MHD

Niektoré linky nebudú premávať vôbec, iné po upravených trasách.

Podujatie Košice Peace Half Marathon 2022, ktorý sa v uliciach východoslovenskej metropoly uskutoční v nedeľu, ovplyvní trasy viacerých liniek mestskej hromadnej dopravy (MHD). Vylúčenie dopravy z ulíc Moyzesova, Bačíkova, Hviezdoslavova a Zimná avizuje Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) na dobu od 8.00 do 12.00 h.

Električková linka č. 1 nebude v tomto čase premávať vôbec, linky 2, 4, 6a, 7 a 9 po upravených trasách. V úseku Havlíčkova – Námestie Maratónu mieru bude v prevádzke linka X.

Po obchádzkových trasách budú premávať aj autobusové linky č. 12, 17, 19, 22 a 36. DPMK zároveň pripomína, že v čase konania podujatia nebude obsluhovať viaceré autobusové zastávky.

Všetky ostatné linky košickej MHD budú v prevádzke v štandardnom režime.

Podrobné informácie o obchádzkových trasách jednotlivých spojov zverejnil DMPK na svojej internetovej stránke.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 41 minútami

Pojednávanie v kauze evidencie Andreja Babiša vo zväzkoch komunistickej Štátnej bezpečnosti má byť 14. júna. Český expremiér bol vo zväzkoch ŠtB vedený ako agent pod krycím menom Bureš, sám však spoluprácu s ŠtB popiera a trvá na tom, že je vo zväzkoch vedený neoprávnene. V spore o ochranu osobnosti podal žalobu na Ústav pamäti národa ešte v roku 2012. (tasr)

pred 2 hodinami

Počasie: denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí 13 až 21 stupňov. Čaká nás jasný až polojasný deň, od juhu bude postupne pribúdať oblačnosť a popoludní bude miestami dážď. Fúkať bude prevažne slabý vietor. (shmú)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.