Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
24. január 2016

Slováci najradšej cestujú do Ázie či Južnej Ameriky

Slovákov najviac láka dobrodružstvo v Južnej Amerike a Ázii. Na exotickú dovolenku sú ochotní vycestovať na viac ako dva týždne.

Vyplýva to z prieskumu cestovnej kancelárie CK Victory Travel. Kedysi obľúbené výlety do Číny a Indie nahradili cesty do Južnej Ameriky a Ázie. Na popularite stúpajú aj krajiny Blízkeho a Stredného východu. V nasledujúcom roku by mala byť v kurze Afrika aj Severná Kórea.

"Najväčší záujem medzi milovníkmi dobrodružného cestovania bol v minulom roku o zájazdy do Peru, Thajska, Malajzie, Kambodže, Indonézie, Singapuru a neustále populárna zostáva Kuba," vymenoval výkonný riaditeľ cestovnej kancelárie Juraj Uvira. Slovákov však podľa neho láka aj Japonsko a Bali. Podľa neho ľudia najčastejšie vyhľadávajú exotiku v mesiacoch, kedy môžu takýmto spôsobom utiecť zo zimy. Zastúpené sú všetky vekové kategórie.

"Po uvoľnení sankcií je záujem aj o Barmu a Irán a zážitky čakajú na milovníkov dobrodružstva aj v Bhutáne, Bangladéši, Čade či Kamerune," opísal Uvira. Priemerná dĺžka poznávacích zájazdov je pritom v súčasnosti 17 dní.

Aktuálnym trendom sú však aj tematické zájazdy. Napríklad cvičenie jogy na Bali či jazda motocyklom naprieč americkou Road 66, alebo rafting na divokej rieke Zambezi v Zimbabwe. Z bližších destinácií je to zase napríklad plavba Deltou Dunaja či výlet do Turkménska.

Inzercia

Odporúčame