Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
21. január 2022, 08:48

Silný vietor, sneženie a poľadovica komplikujú dopravu

Horský priechod Donovaly je momentálne uzavretý pre nákladné autá nad desať metrov. Na horskom priechode Chorepa, v okolí Poltára a Lučenca sa tvorí poľadovica. Počasie trápi aj západ Slovenska, silnú poľadovicu hlásia na obchvate Senca i na starej Seneckej ceste.

Na zľadovatený sneh by si mali vodiči dávať pozor na horskom priechode Vrchslatina. Taktiež aj v úsekoch ciest v okolí Detvy a Poltára, medzi Gemerskou Polomou a sedlom Súľová, v okolí Henckoviec a na cestách III. triedy v okolí Kokavy nad Rimavicou, Rožňavy a Námestova.

V okrese Čadca a v okolí Námestova a Hliníka nad Hronom hlásia cestári silné sneženie. Dohľadnosť tu je do sto metrov. Okolie Zvolena a Námestova môže potrápiť aj silný vietor.

Zelená vlna RTVS upozorňuje aj na silnú poľadovicu na obchvate mesta Senec a na starej Seneckej ceste. Vodiči sa tu zdržia okolo 30 minút. Zdržanie okolo 40 minút hlásia vodiči v Bratislave na Račianskej za železničným podjazdom pri Vinohradoch smerom do centra. Dôvodom je nehoda.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Súhrn udalostí vo štvrtok 26. mája:

pred 2 hodinami

Ruský súd potvrdil prepustenie 115 príslušníkov Národnej gardy, ktorí podali námietku proti svojmu prepusteniu za to, že sa odmietli zúčastniť na vojenskej operácii Moskvy na Ukrajine. Prípad je zrejme prvým oficiálnym potvrdením toho, že vojaci sa odmietajú podieľať na vojne. (tasr)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.