Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
15. január 2022, 11:43

Dianie v koalícii

Exminister Mičovský po odchode z OĽaNO prešiel k Remišovej

Exminister Mičovský po odchode z OĽaNO prešiel k Remišovej

Ján Mičovský a Veronika Remišová. Foto TASR/Martin Baumann

Šéfka Za ľudí pre Nový Čas potvrdila, že sa dohodli na úzkej spolupráci v oblasti ochrany lesov a presadzovania šetrného lesného hospodárenia. 

Poslanec parlamentu a exminister pôdohospodárstva Ján Mičovský, ktorý tento týždeň ohlásil odchod z hnutia OĽaNO, bude po novom v parlamente spolupracovať so Za ľudí.

Potvrdila to predsedníčka strany a ministerka investícií Veronika Remišová v rozhovore pre Nový Čas, hoci samotný Mičovský najskôr vylučoval spoluprácu s inou politickou stranou a avizoval, že bude pôsobiť ako nezávislý poslanec. 

„Janka Mičovského poznám ako človeka, ktorý by nikdy nepristal na niečo nečestné. Stretli sme sa tento týždeň, keď odišiel z poslaneckého klubu OĽaNO, a dohodli sme sa na úzkej spolupráci v oblasti ochrany lesov a presadzovania šetrného lesného hospodárenia,“ povedala Remišová, ktorá o tom informovala už aj premiéra Eduarda Hegera aj predsedu OĽaNO Igora Matoviča.

Remišová pozná Jána Mičovského podľa svojich slov osem rokov ako „statočného človeka s čistým štítom, ktorý v srdci nesie lásku k lesom“. Bola by rada, ak by sa jeho myšlienky v oblasti ochrany lesov zrealizovali.

Exminister kritizuje dianie v rezorte pôdohospodárstva, na ktoré sa pred svojím odchodom z OĽaNO snažil upozorniť aj kolegov v klube. Kritizoval najmä šéfa Štátnych lesov Tibora Köseghyho, o ktorom si aj predsedníčka Za ľudí myslí, že by mal byť odvolaný.

„Využil som na to viac stupňov a neboli úspešné, takže toto je taký krok, ktorým vyjadrujem svoj nesúhlas s tým, čo sa deje v rezorte,“ dodal Mičovský pri odchode z hnutia i klubu OĽaNO.

Svoje rozhodnutie komentoval nasledovne: „Je to nesúhlas s tým, ako sa protikorupčná rétorika, ktorej som obetoval kus života, teraz v rezorte pôdohospodárstva zvrtla do obhajoby zlých vecí, ktoré som vždy kritizoval, a ľudia, ktorí bojujú za lepšiu krajinu, sú za to trestaní.“

Ján Mičovský bol ministrom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka do júna 2021. Demisiu podal po podozreniach z korupcie u svojej nominantky v Slovenskom pozemkovom fonde. Jeho nástupcom sa stal Samuel Vlčan.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 8 hodinami

Anglická futbalová asociácia obvinila trénerov Thomasa Tuchela a Antonia Conteho z nevhodného správania počas nedeľného zápasu medzi Chelsea a Tottenhamom (2:2). Vo vypätom derby mali niekoľko konfliktov a po záverečnom hvizde dostali červené karty. Hrozí im aj zákaz činnosti. (tasr)

pred 8 hodinami

Polícia zasahuje na vlakovej stanici vo Veľkých Levároch v okrese Malacky, kde došlo k strhnutiu elektrickej troleje. K strhnutiu malo dôjsť pri prekládke dreva z vozňa. „Momentálne je vlaková stanica bez elektrickej energie,“ uviedla bratislavská krajská policajná hovorkyňa Silvia Šimková, podľa ktorej k zraneniu osôb nedošlo. (tasr)

pred 9 hodinami
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.