Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
15. január 2022, 11:43

Dianie v koalícii

Exminister Mičovský po odchode z OĽaNO prešiel k Remišovej

Exminister Mičovský po odchode z OĽaNO prešiel k Remišovej

Ján Mičovský a Veronika Remišová. Foto TASR/Martin Baumann

Šéfka Za ľudí pre Nový Čas potvrdila, že sa dohodli na úzkej spolupráci v oblasti ochrany lesov a presadzovania šetrného lesného hospodárenia. 

Poslanec parlamentu a exminister pôdohospodárstva Ján Mičovský, ktorý tento týždeň ohlásil odchod z hnutia OĽaNO, bude po novom v parlamente spolupracovať so Za ľudí.

Potvrdila to predsedníčka strany a ministerka investícií Veronika Remišová v rozhovore pre Nový Čas, hoci samotný Mičovský najskôr vylučoval spoluprácu s inou politickou stranou a avizoval, že bude pôsobiť ako nezávislý poslanec. 

„Janka Mičovského poznám ako človeka, ktorý by nikdy nepristal na niečo nečestné. Stretli sme sa tento týždeň, keď odišiel z poslaneckého klubu OĽaNO, a dohodli sme sa na úzkej spolupráci v oblasti ochrany lesov a presadzovania šetrného lesného hospodárenia,“ povedala Remišová, ktorá o tom informovala už aj premiéra Eduarda Hegera aj predsedu OĽaNO Igora Matoviča.

Remišová pozná Jána Mičovského podľa svojich slov osem rokov ako „statočného človeka s čistým štítom, ktorý v srdci nesie lásku k lesom“. Bola by rada, ak by sa jeho myšlienky v oblasti ochrany lesov zrealizovali.

Exminister kritizuje dianie v rezorte pôdohospodárstva, na ktoré sa pred svojím odchodom z OĽaNO snažil upozorniť aj kolegov v klube. Kritizoval najmä šéfa Štátnych lesov Tibora Köseghyho, o ktorom si aj predsedníčka Za ľudí myslí, že by mal byť odvolaný.

„Využil som na to viac stupňov a neboli úspešné, takže toto je taký krok, ktorým vyjadrujem svoj nesúhlas s tým, čo sa deje v rezorte,“ dodal Mičovský pri odchode z hnutia i klubu OĽaNO.

Svoje rozhodnutie komentoval nasledovne: „Je to nesúhlas s tým, ako sa protikorupčná rétorika, ktorej som obetoval kus života, teraz v rezorte pôdohospodárstva zvrtla do obhajoby zlých vecí, ktoré som vždy kritizoval, a ľudia, ktorí bojujú za lepšiu krajinu, sú za to trestaní.“

Ján Mičovský bol ministrom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka do júna 2021. Demisiu podal po podozreniach z korupcie u svojej nominantky v Slovenskom pozemkovom fonde. Jeho nástupcom sa stal Samuel Vlčan.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 35 minútami

Vláda schválila odklad splatnosti poistného za január. Odvody na sociálne poistenie si budú môcť odložiť samostatne zárobkovo činné osoby a možnosť odkladu sa vzťahuje aj na poistné, ktoré platí zamestnávateľ za zamestnanca. Splatnosť sa posunie do 31. marca 2025. (tasr)

pred hodinou

Generálny tajomník OSN António Guterres údajne oslovil bývalú nemeckú kancelárku Angelu Merkelovú s pracovnou ponukou. Ponúkol jej pozíciu predsedníčky poradnej rady, na čele ktorej stoja spravidla niekdajší prezidenti či šéfovia vlád. (tasr)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva