Na Slovensku v roku 2021 vznikla jedna strana, zanikol Most-Híd či SMK

Vznikúť chcú ďalšie tri politické subjekty, na registráciu potrebujú 10-tisíc podpisov.
2 minúty čítania 2 min
Vypočuť článok
Na Slovensku v roku 2021 vznikla jedna strana, zanikol Most-Híd či SMK
0:00
0:00
0:00 0:00
TASR
TASR
Ďalšie autorove články:

Biela vrana Ocenenie získali odbojár Otto Šimko, psychológ Anton Heretik a tri bývalé zamestnankyne SNG

Robert Fico požiadal šéfa NATO Marka Rutteho o posilnenie protivzdušnej obrany Slovenska

Dodávateľ vody v Gaze pozastavil svoje služby po zadržaní zamestnanca Hamasom

Najčítanejšie

Deň
Týždeň

V roku 2021 vznikla jedna politická strana, zrušených bolo alebo zaniklo päť strán. Vznikla strana Slovenský patriot, zrušené boli Strana tolerancie a spolunažívania a Strana mladých ľudí. Zanikli strany NAJ - Nezávislosť a Jednota, ako aj Most-Híd a SMK, ktorých predstavitelia sa stali súčasťou nového maďarského projektu Aliancia. Vyplýva to z informácií, ktoré TASR poskytol tlačový odbor Ministerstva vnútra.

Momentálne chcú na Slovensku vzniknúť tri politické strany. Ide o subjekty Hnutie za zdravé Slovensko, Alternatíva pre Slovensko a Rómska strana. Oznámenie o zbieraní podpisov zverejnili na webstránke Ministerstva vnútra.

Na Slovensku funguje vyše 160 politických strán a hnutí, z toho vyše 90 je v likvidácii. Zakladatelia strany musia vyzbierať aspoň 10-tisíc podpisov, odovzdať ich ministerstvu a požiadať o registráciu. Ak splnia všetky zákonné podmienky, ministerstvo vnútra stranu zaregistruje.

 

Zobraziť diskusiu
Súvisiace témy
Slovensko MOST-HÍD Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na redakcia@postoj.sk
pred 7 hodinami

Súhrn udalostí v utorok 18. novembra:

Exkluzívny obsah pre našich podporovateľov

Diskusia k článkom je k dispozícii len pre tých, ktorí nás pravidelne
podporujú od 5€ mesačne alebo 60€ ročne.

Pridajte sa k našim podporovateľom.

Podporiť 5€
Ttoto je message Zavrieť