V Uličke slávnych nosov v Kremnici pribudli reliéfy hercov Labudu a Dančiaka

V Uličke slávnych nosov v Kremnici pribudli reliéfy hercov Labudu a Dančiaka
Plastiky nosov hercov Stanislava Dančiaka a Mariána Labudu. Foto - TASR/Michal Svítok
Odhalili ich v rámci 40. ročníka európskeho Festivalu humoru a satiry Kremnické gagy. 
2 minúty čítania 2 min
Vypočuť článok
V Uličke slávnych nosov v Kremnici pribudli reliéfy hercov Labudu a Dančiaka
0:00
0:00
0:00 0:00
TASR
TASR
Ďalšie autorove články:

Biela vrana Ocenenie získali odbojár Otto Šimko, psychológ Anton Heretik a tri bývalé zamestnankyne SNG

Robert Fico požiadal šéfa NATO Marka Rutteho o posilnenie protivzdušnej obrany Slovenska

Dodávateľ vody v Gaze pozastavil svoje služby po zadržaní zamestnanca Hamasom

Najčítanejšie

Deň
Týždeň

V Uličke slávnych nosov v Kremnici odhalili v rámci 40. ročníka európskeho Festivalu humoru a satiry Kremnické gagy reliéfy dvojice slovenských humoristov a hercov Mariána Labudu (1944 – 2018) a Stana Dančiaka (1942 – 2018).

"Tento rok sme sa rozhodli odhaliť nosy našich humoristov Mariána Labudu a Stana Dančiaka, ktorí chodili medzi nás celé roky, boli našimi priateľmi a mali veľmi radi Kremnické gagy. Preto sme sa rozhodli, že pri príležitosti 40. jubilea urobíme veľký spomienkový program, kde s archívom slovenskej televízie ponúkneme divákom spomienku na tieto dve osobnosti," uviedol producent festivalu Pavol Kelley.

Za ideou vzniku Uličky slávnych nosov stoja Stano Radič a Roman Vykysalý.

"Vymysleli ju, lebo na humor treba mať nos a treba si stále pripomínať ľudí, ktorí nám rozveseľujú každodennosť života," vysvetlil Kelley.

Prvým v uličke bol v roku 2004 nos Júliusa Satinského, neskôr pribudli reliéfy desiatok osobností hereckej a humoristickej scény, medzi nimi i Stano Radič, Jaroslav Filip, Jozef Kroner či Magda Paveleková.

Jubilejný 40. ročník podujatia Kremnické gagy sa koná od 26. do 29. augusta. Vo viac ako 100 predstaveniach prinesie návštevníkom približne 40 hodín živého umenia so zameraním na humor.
 

Zobraziť diskusiu
Súvisiace témy
Kremnica Reliéf
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na redakcia@postoj.sk
pred 8 hodinami

Súhrn udalostí v utorok 18. novembra:

Exkluzívny obsah pre našich podporovateľov

Diskusia k článkom je k dispozícii len pre tých, ktorí nás pravidelne
podporujú od 5€ mesačne alebo 60€ ročne.

Pridajte sa k našim podporovateľom.

Podporiť 5€
Ttoto je message Zavrieť