Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
31. júl 2021, 17:56

Protest proti opatreniam

Dav zablokoval štátnu hranicu medzi Štúrovom a Ostrihomom. Most bol neprejazdný

Dav zablokoval štátnu hranicu medzi Štúrovom a Ostrihomom. Most bol neprejazdný

Protestujúci dav na moste v Štúrove. Reprofoto youtube/HN

Protestujúci chceli vyjadriť svoju nespokojnosť s očkovaním a pandemickými opatreniami proti covidu-19.

Dav v sobotu popoludní zatarasil štátnu hranicu na Moste Márie Valérie, ktorý spája slovenské Štúrovo s maďarským Ostrihomom.

Podľa Hospodárskych novín, ktoré o proteste informovali, sa na mieste zišlo niekoľko desiatok ľudí.

Ľudia s banermi v rukách stáli z oboch strán hranice, čím chceli dať najavo svoj nesúhlas s obmedzeniami, ktoré postihnú neočkovaných.

„Stop diskriminácii,“ mal napísané na baneri jeden z účastníkov protestu, ďalší zas: „Stop vaccine terror.“

Počas toho, ako protestujúci zahatali cestu, autá nemohli mostom prechádzať a tvorili sa kolóny. Zhromaždenie bolo nenásilné a po dvoch hodinách sa skončilo.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 58 minútami

Spustenie celomestskej parkovacej politiky v Bratislave s názvom Bratislavský parkovací asistent PAAS sa presúva na január 2022. Hlavné mesto o tom informovalo s tým, že sa posúva aj spustenie registrácií do systému regulovaného parkovania pre prvé tri zóny - Tehelné pole, Krasňany a Dvory 4 - na 1. december. (tasr)

pred 2 hodinami

Prezidentka Zuzana Čaputová na budúci týždeň vystúpi v parlamente so správou o stave republiky. „Vystúpi v stredu 29. septembra 2021 o 11.00 h,“ spresnil jej hovorca Martin Strižinec. (tasr)

pred 3 hodinami

V Trenčíne je plne zaočkovaná už takmer polovica obyvateľov. Prvú dávku dostalo 29 235 ľudí, teda už cez 52 percent. Trenčín zostáva aj na budúci týždeň podľa covid automatu v prvom stupni ohrozenia, teda v červenej farbe. (tasr)

pred 3 hodinami

Envirorezort má v pláne oboznámiť sa s oznámením, ktoré Slovensku zaslala eurokomusia, a vykonať kroky pre odstránenie vytýkaných nedostatkov. „Ministerstvo životného prostredia sa dôkladne oboznámi s obsahom oznámenia a v spolupráci s ostatnými dotknutými rezortmi vykoná všetky potrebné kroky pre odstránenie vytýkaných nedostatkov," uviedlo ministerstvo. (tasr)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva