Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
27. júl 2021, 19:09

V Iráne zadržali agentov Mosadu, ktorí údajne plánovali nepokoje

Podľa ľudskoprávnych organizácií pôsobiacich mimo Iránu však za násilie na protestoch môžu bezpečnostné zložky islamskej republiky.

Iránske bezpečnostné zložky zadržali v utorok agentov pracujúcich pre Izrael, pričom zhabali aj zbrane, ktoré mali byť použité pri nimi vyprovokovaných"nepokojoch", oznámila iránska štátna televízia. Informovala o tom agentúra AFP.

"Zadržali sme sieť agentov špionážnej agentúry (Mosad) sionistického režimu... po tom, čo prekročili západnú hranicu (Iránu)," uviedol predstaviteľ iránskeho ministerstva informácií a bezpečnosti. Irán na západe hraničí s Irakom a Tureckom. 

Tiež sme zabavili "zásobu zbraní a munície" ktorú plánovali použiť "agenti Mosadu... počas nepokojov a na atentáty," dodal. Tento nemenovaný predstaviteľ iránskeho ministerstva nespresnil národnosť zadržaných, a ani ich nespojil s nedávnymi protestami, ktoré v krajine vypukli v dôsledku pretrvávajúceho nedostatku vody, ako aj odstávkam dodávok elektriny.

V ostatných rokoch vypuklo v Iráne viacero demonštrácií proti zlej hospodárskej situácií a zhoršujúcim sa životným podmienkam. Vláda v Teheráne z násilností na nepokojoch často viní svojich nepriateľov, najmä USA a Izrael, avšak aj exilovú opozičnú Organizáciu ľudových mudžahedínov Iránu, ktorú považuje za teroristickú organizáciu.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Českí horolezci Jakub Vlček a Petr Macek, ktorých pakistanská armáda zachránila na hore Rakapoši, zostávajú v nemocnici v pakistanskom meste Gilgit. Zadržiavajú ich tam úrady, pretože žiadajú zaplatiť pokutu za neoprávnený výstup na horu. Česi na to nemali potrebné povolenia a údajne mali už neplatné víza. (tasr) 

pred 3 hodinami
pred 3 hodinami

Slovenskí tenisti prehrávajú po úvodnej dvojhre duelu 1. svetovej skupiny Davisovho pohára v bratislavskom NTC s Čile 0:1. O prvý bod pre hostí sa postaral líder juhoamerického tímu Cristian Garin, ktorý zdolal daviscupového debutanta Alexa Molčana 6:2, 6:4. V druhom singli si na tvrdom povrchu GreenSet Comfort zmerali sily slovenská jednotka Norbert Gombos a Nicolas Jarry. (tasr)

pred 4 hodinami

Pre celú spoločnosť je dôležité, aby došlo k očiste v radoch polície, prokuratúry i súdnictva. Musí sa to však udiať zákonným a dôveryhodným spôsobom. V statuse na sociálnej sieti to uviedla ministerka spravodlivosti Mária Kolíková. 

Často v posledných dňoch dostávam otázky, čo si myslím o zadržaní vyšetrovateľov, ako si vysvetľujem zrušenie...

Uverejnil používateľ Mária Kolíková Piatok 17. septembra 2021

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva