Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
24. júl 2021, 21:33

Hrdí na rodinu

Počas zhromaždenia oslávili ľudia radosť z rodiny a detí (+ foto)

Počas zhromaždenia oslávili ľudia radosť z rodiny a detí (+ foto)

Zhromaždenie Hrdí na rodinu pri Katedrále sv. Martina v Bratislave. Foto TASR/Dano Veselský

„Chceme byť svedkami láskavej pravdy, lebo pravda, že všetky deti potrebujú otca a mamu nastálo, je stále príťažlivá,“ uviedol Anton Chromík.

Zhromaždenie Hrdí na rodinu má poukázať na dôležitosť rodiny a nezastupiteľnú úlohu otca a mamy pre každé dieťa. Deviaty ročník pochodu Hrdí na rodinu sa začal v sobotu popoludní na Rudnayovom námestí v Bratislave. Zúčastnili sa na ňom stovky ľudí.

Podľa jedného z organizátorov podujatia Antona Chromíka osem ročníkov pochodu Hrdí na rodinu ukázalo, že ich spôsobom nie je protest či nenávisť.

„Chceme byť svedkami láskavej pravdy, lebo pravda, že všetky deti potrebujú otca a mamu nastálo, je stále príťažlivá,“ uviedol Chromík.

„Rodina je niekedy miesto, ktoré má ťažkosti, ale je to niečo, čo dáva plnosť života,“ spomenul Chromík.

Ďalší z organizátorov Marek Nikolov chcel zhromaždením povzbudiť ľudí k tomu, aby mali vďačnosť a prajnosť voči rodinám a aby sa táto vďačnosť a prajnosť neskôr šírila po Slovensku.

„Šťastie v rodine sa rodí iba v prajnom prostredí, kde obetavosť pre druhého je životodarnou vlahou pre manželov a celú rodinu. Čím je soľ pre jedlo, tým je vzájomná obetavosť pre celoživotne sa rozvíjajúci manželský vzťah,“ poznamenal Nikolov s tým, že práve toto chceli zhromaždením vyjadriť.

Predseda Konferencie biskupov Slovenska Stanislav Zvolenský požehnal účastníkov podujatia a zároveň sa s nimi pomodlil za rodiny. Politické subjekty, tak ako sľúbili organizátori, na pódiu priestor nedostali. Atmosféra bola pohodová a príjemná.

Prvýkrát bolo stretnutie aj streamované online. Virtuálne si tak zhromaždenie pozreli ľudia, ktorí necheli merať dlhú vzdialenosť alebo sú starí, chorí či zdravotne závažnejšie ohrození.

Mottom deviateho ročníka podujatia bolo gramaticky nesprávny a pritom hlboko pravdivý detský výkrik: „S ocinkom a maminkou je mi najsamlepšie!“

Inzercia

Na zhromaždení mal príhovor aj predseda KBS Stanislav​ Zvolenský.

Fotografie – Hrdí na rodinu a TASR/Dano Veselský

Dnes treba vedieť

pred 3 hodinami

Českí horolezci Jakub Vlček a Petr Macek, ktorých pakistanská armáda zachránila na hore Rakapoši, zostávajú v nemocnici v pakistanskom meste Gilgit. Zadržiavajú ich tam úrady, pretože žiadajú zaplatiť pokutu za neoprávnený výstup na horu. Česi na to nemali potrebné povolenia a údajne mali už neplatné víza. (tasr) 

pred 4 hodinami
pred 5 hodinami

Slovenskí tenisti prehrávajú po úvodnej dvojhre duelu 1. svetovej skupiny Davisovho pohára v bratislavskom NTC s Čile 0:1. O prvý bod pre hostí sa postaral líder juhoamerického tímu Cristian Garin, ktorý zdolal daviscupového debutanta Alexa Molčana 6:2, 6:4. V druhom singli si na tvrdom povrchu GreenSet Comfort zmerali sily slovenská jednotka Norbert Gombos a Nicolas Jarry. (tasr)

pred 5 hodinami

Pre celú spoločnosť je dôležité, aby došlo k očiste v radoch polície, prokuratúry i súdnictva. Musí sa to však udiať zákonným a dôveryhodným spôsobom. V statuse na sociálnej sieti to uviedla ministerka spravodlivosti Mária Kolíková. 

Často v posledných dňoch dostávam otázky, čo si myslím o zadržaní vyšetrovateľov, ako si vysvetľujem zrušenie...

Uverejnil používateľ Mária Kolíková Piatok 17. septembra 2021

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva