Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
16. jún 2021, 13:28

Bratislavský Volkswagen pre nedostatok polovodičov opäť preruší výrobu SUV

Výroba bude prerušená budúci pondelok a utorok.

Problémy s dodávkami polovodičov pre automobilky stále pretrvávajú. Bratislavský Volkswagen pre ich nedostatok začiatkom budúceho týždňa opäť preruší výrobu SUV modelov.

Informovala o tom hovorkyňa spoločnosti Lucia Kovarovič Makayová s tým, že v nasledujúcich mesiacoch zostane situácia v zásobovaní čipmi naďalej napätá a nie je vylúčené ďalšie prispôsobovanie výroby.

„Na základe pretrvávajúcej náročnej situácie s nedostatkom polovodičov bude v bratislavskom závode Volkswagen Slovakia v pondelok a utorok (21. - 22. 6.) prerušená výroba SUV modelov. Produkcia malých mestských vozidiel nie je dotknutá a beží ďalej podľa výrobného plánu,“ uviedla hovorkyňa.

Situáciu podľa nej firma pozorne sleduje a v spolupráci s koncernom na dennej báze nanovo vyhodnocuje. „Zároveň spoločne naďalej intenzívne pracujeme na tom, aby sme minimalizovali dôsledky výpadku polovodičov na produkciu,“ dodala Kovarovič Makayová.

Firma už pre nedostatok čipov výrobu SUV modelov na dva týždne prerušila koncom apríla. Podľa hovorkyne urobí Volkswagen Slovakia všetko pre to, aby produkciu počas roka v čo najväčšej možnej miere dohnal. Zlepšenie situácie v dodávke čipov očakáva Volkswagen v druhom polroku.
      
 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 47 minútami

Už druhé leto sme pre pandémiu motivovaní stráviť dovolenku na Slovensku a podporiť tak miestny domáci ruch, ktorý si v poslednom období prešiel ťažkým obdobím. Aj keď máte pocit, že všetky známe turistické destinácie už poznáte, stále existuje viacero slepých miest na mape, ktoré sa oplatí vyplniť vlastnou cestovateľskou skúsenosťou. Z dvadsiatky precestovaných miest naprieč celým Slovenskom vyberáme osem najzaujímavejších.

pred 3 hodinami

Búrky, ktoré majú v priebehu nedele zasiahnuť celú krajinu, majú na západnom a strednom Slovensku udrieť s väčšou silou a intenzitou. Upozorňuje na to SHMÚ, ktorý pred búrkami na západnom a strednom Slovensku vydal výstrahu vyššieho, 2. stupňa. (tasr)

pred 3 hodinami

Manželka britského premiéra Borisa Johnsona oznámila, že je tehotná. Carrie Johnsonová uviedla, že sa cíti „neuveriteľne požehnaná“. Odhalila, že začiatkom tohto roka potratila. Prvé dieťa Johnsonovcov, Wilfred, sa narodilo v apríli 2020. Dvojica sa zosobášila v máji tohto roka na súkromnom obrade vo Westminsterskej katedrále v Londýne. (tasr)

Inzercia

Inzercia