Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
18. máj 2021, 15:13

Ľuboš Blaha nemusí zmazať svoje statusy o údajnom vplyve Esetu na voľby

Krajský súd Bratislava zamietol neodkladné opatrenie, o ktorom rozhodol Okresný súd Bratislava I.

Poslanec Národnej rady Ľuboš Blaha (Smer) nemusí zmazať svoje statusy na sociálnej sieti týkajúce sa údajného ovplyvňovania parlamentných volieb 2020 spoločnosťou ESET.

Krajský súd Bratislava zamietol neodkladné opatrenie, o ktorom rozhodol Okresný súd Bratislava I.

Blaha o tom informoval na sociálnej sieti.

TASR to potvrdil aj PR manažér spoločnosti Peter Blažečka.

"Odvolací súd rozhodol, že zasiahnutie do mojej slobody prejavu je neprimerané aj preto, že mrzačí demokratický proces, keďže ako politik zastupujem svojich voličov," reagoval Blaha. Poznamenal, že rok po voľbách mu súd dovolil status, ktorý už dávno nie je aktuálny, znova zverejniť.

Spoločnosť upozornila na to, že rozhodnutie krajského súdu sa týka len neodkladného opatrenia a nie žaloby. "Súd neposúdil žalované výroky Ľuboša Blahu na adresu spoločnosti ESET ako oprávnené," spresnil Blažečka. Ozrejmil, že súd samotnú žalobu zatiaľ neprejednal.

OS Bratislava I vo februári 2020 vydal neodkladné opatrenie, že Blaha musí zmazať svoje statusy a je povinný zdržať sa akýchkoľvek klamlivých tvrdení týkajúcich sa tejto témy. Spoločnosť podala v tejto súvislosti začiatkom júla 2019 aj žalobu. V spore s poslancom sa domáha ochrany svojej dobrej povesti.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 3 hodinami

Počasie na dnes: Bude jasno až polooblačno a veľmi teplo. Najvyššia denná teplota 29 až 34, na Orave a pod Tatrami miestami okolo 27 st. Bezvetrie alebo slabý premenlivý juhovýchodný vietor. (shmú)

pred 12 hodinami

Inzercia

Inzercia