Slovenskí futbalisti sa v príprave na šampionát stretnú 1. júna s Bulharskom

Duel sa uskutoční v rámci prípravného kempu v Rakúsku, dejiskom bude mesto Ried im Innkreis.
TASR
TASR
Verejnoprávna tlačová agentúra, ktorá poskytuje spravodajský servis pre médiá, inštitúcie a firmy na Slovensku aj v zahraničí.

Výkop je stanovený na 18.00 h, informoval Slovenský futbalový zväz (SFZ). Slováci sa s Bulharskom stretli doteraz v siedmich vzájomných stretnutiach s bilanciou štyri víťazstvá, jedna remíza a dve prehry s priaznivým skóre 10:5. Šesť z nich bolo prípravných, jeden na turnaja v čílskom Valparaise, kde sa vo februári 2000 tešili Bulhari z výhry 1:0 nad výberom trénera Jozefa Adamca.

Najvyššie víťazstvo dosiahli Slováci v prvom dueli v medzivojnovom období v júli 1940. Tím trénera Hanáka zvíťazil v Sofii 4:1 po góloch Bolčeka, Luknára, Főldeša a Vysockého. Bulhari po úspechu na MS 1994 v USA odohrali o dva roky neskôr prípravný zápas so Slovenskom v Trnave s výsledkom 0:0.

Doteraz posledný vzájomný zápas odohrali tímy Slovenska a Bulharska pred viac ako štrnástimi rokmi v Žiline, v premiére Jána Kociana na pozícii hlavného trénera slovenskej reprezentácie zvíťazili Slováci 3:1 po góloch Mintála, Saparu a Karhana z pokutového kopu. Na lavičke hostí koučoval vtedy Bulharov legendárny Christo Stoičkov.

Bulharsko si v kvalifikácii EURO 2020 vybojovalo postup do baráže, v semifinále play off však podľahli zverenci vtedajšieho trénera Georgia Dermendžieva v domácom stretnutí Maďarsku 1:3. Novým trénerom Bulharska sa stal Jasen Petrov, pevnou súčasťou jeho tímu je aj obranca bratislavského Slovana Vasil Božikov.

Júnový zápas na štadióne v Ried im Innkreis by mohol v slovenskom drese priniesť jubilejný stý reprezentačný štart Petra Pekaríka Generálku pred šampionátom potom Slováci absolvujú 6. júna proti Rakúsku na štadióne Ernsta Happela vo Viedni.

Zobraziť diskusiu
Súvisiace témy
Bulharsko bulhari Slovenský futbalový zväz
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na [email protected]
pred 5 hodinami

Bývalý policajný funkcionár Bernard Slobodník prišiel na Špecializovaný trestný súd, kde by mal vypovedať ako obžalovaný v kauze Očistec. Pri príchode odmietol komunikovať s médiami, informuje Denník N. Slobodník je jeden zo spolupracujúcich obvinených, ktorý vypovedal o fungovaní zločineckej skupiny v polícii v rokoch 2012 až 2018 pod vedením Tibora Gašpara.

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Vyberte si úroveň podpory

Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Navýšte podporu a zapojte sa

Diskusia
+ 2 mes. navyše
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 € / mes. alebo 84 € / rok

Navýšte svoju podporu v nastaveniach účtu

Nastavenia podpory

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Pridajte sa k čitateľom ktorí Postoj podporujú

alebo sa staňte členom
Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

V prípade problémov kontaktujte podporu na [email protected]

Ttoto je message Zavrieť