Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
23. november 2020, 17:32

Slovenskí vedci budú pripomienkovať predkladané plány

Pozývame všetkých na prednášku popredného svetového experta na testy na koronavírus pre slovenskú verejnosť spojenú s...

Uverejnil používateľ Veda pomáha - Covid-19 Sobota 21. novembra 2020

Podľa vedcov z iniciatívy Veda pomáha Covid-19 obsahujú prehľadné a predvídateľné kroky v boji s pandémiou. V najbližšom čase poskytnú predkladateľom týchto materiálov komplexnú neverejnú spätnú väzbu. Okrem toho dnes organizujú aj prvú verejnú diskusiu.

"Ponúkame svoje vedomosti a schopnosti na zlepšenie a doplnenie predložených materiálov. Takýmto spôsobom môžeme doplniť prácu expertných tímov, ktoré ich vypracovali a prispieť k rýchlemu a efektívnemu riešeniu krízy na Slovensku," píše skupina slovenských odborníkov pôsobiacich v širokom spektre.

V najbližšom čase preto poskytnú predkladateľom jednotlivých materiálov komplexnú neverejnú spätnú väzbu. "Veríme, že bude nápomocná v nastavení a implementácii budúcich opatrení, a prispeje k zmierneniu dopadov pandémie na slovenskú spoločnosť. Zároveň si uvedomujeme zodpovednosť vedcov voči slovenskej verejnosti."

Z toho dôvodu sa tiež rozhodli organizovať verejne vysielané online diskusie na témy súvisiace s pandémiou. V diskusiách chcú prezentovať aj pohľady odborníkov z oblastí, ktoré sa pandémie bezprostredne týkajú, ale nie sú počas nej veľmi často zastúpené vo verejnej diskusii. Do diskusií budú pozývať aj členov odborného konzília pri Pandemickej komisii vlády, či iných odborníkov v poradných orgánoch vlády a ministerstiev.

Prvá verejná diskusia sa uskutoční dnes v pondelok 23.11.2020 o 19:00 a bude spojená s verejnou online prednáškou popredného svetového experta na testovanie antigénovými testami Michaela Minu z Harvardovej univerzity.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 58 minútami

Vo veku 36 rokov zomrel vo štvrtok katolícky kňaz, ktorý bol ťažko zranený vo farskej budove v Madride pri výbuchu plynu. Je štvrtou obeťou výbuchu vo farnosti Virgen de la Paloma y San Pedro el Real. (tk kbs)

pred 2 hodinami

Riaditeľ amerického Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) Chris Wray vo svojej funkcii zostane aj po nástupe vlády prezidenta USA Joea Bidena. Wraya do funkcie vymenoval v roku 2017 Donald Trump. Funkčné obdobie šéfa FBI trvá desať rokov. (tasr)