Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
25. október 2015

Pohreb kardinála Korca bude zrejme v závere budúceho týždňa

V kostoloch Nitrianskeho biskupstva dnes znejú po každej svätej omši kostolné zvony.

Vyzváňať budú minimálne päť minút každý deň o 15. hodine v každom kostole v diecéze až do pohrebu emeritného nitrianskeho biskupa Jána Chryzostoma Koreca. 

V Katedrálnom chráme svätého Emeráma v Nitre sa budú veriaci až do pohrebu modliť za spásu duše kardinála. Nitrianske biskupstvo prosí všetkých kňazov, zasvätených a veriacich z Nitry a okolia, aby sa na týchto modlitbách zúčastnili.

 V Katedrále je tiež umiestnená kondolenčná kniha, prostredníctvom ktorej môže verejnosť vzdať úctu zosnulému nitrianskemu emeritnému biskupovi. Podľa nitrianskeho biskupa Viliama Judáka by mal byť pohreb kardinála Korca v závere budúceho týždňa, presný termín zatiaľ nie je určený. „Kardinál Korec bude pochovaný na Nitrianskom hrade, v dolnej lodi Katedrály sv. Emeráma, kde má pripravené miesto, ako si to sám želal,“ povedal biskup Judák. 

Ján Chryzostom Korec zomrel v sobotu 24. októbra 2015 vo veku 91 rokov vo svojom sídle pod Nitrianskym hradom. Jeho nástupca na nitrianskom biskupskom stolci Viliam Judák prijal podľa vlastných slov správu o úmrtí kardinála s bolesťou a so smútkom. „Vieme, že odchádza veľká osobnosť. Kardinál bol v posledných dňoch už slabší, pociťoval dôsledky svojej nemoci a veku,“ povedal. 

Inzercia

Odporúčame

Tatar bol prvá hviezda zápasu

Tatar bol prvá hviezda zápasu

Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar zaznamenal v nočnom zápase NHL gól a asistenciu a výraznou mierou tak prispel k víťazstvu svojho Detroitu Red Wings na ľade Vancouveru Canucks 3:2 po predĺžení.

Na Ukrajine sú voľby do miestnych samospráv

Na Ukrajine sú voľby do miestnych samospráv

Na Ukrajine sa začali dnes voľby do miestnych samospráv. Výnimkou je okrem Krymu Donbas, kde sa neuskutočnia v 271 obciach pod kontrolou Kyjeva a na územiach ovládaných separatistami, informovala agentúra TASS.