Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
29. október 2020, 19:26

Pápež pre koronavírus znova preruší verejné audiencie

Vo štvrtok to oznámil Vatikán v súvislosti s výrazným nárastom nakazených novým druhom koronavírusu v Taliansku.

Vatikán uviedol, že František bude svoje príhovory prednášať v priamom videoprenose zo Sály bibliotéky Apoštolského paláca, tak ako to robil na jar a v lete po zavedení tzv. lockdownu.

František obnovil stredajšie verejné (generálne) audiencie na uzatvorenom nádvorí Apoštolského paláca vo Vatikáne s obmedzeným počtom veriacich 2. septembra.

Pápež má 83 rokov a v mladosti mu pre chorobu odstránili časť pľúc. Napriek tomu, že v súvislosti s vírusom SARS-CoV-2 patrí do rizikovej skupiny, na verejnosti ho len zriedkavo vídať s ochranným rúškom.

Vatikán vo štvrtok uviedol, že niekto, kto sa zúčastnil na audiencii 21. októbra, mal pozitívny výsledok testu na koronavírus, no neuviedol, či je táto osoba medzi tými, ktorí sa s pápežom Františkom pozdravili.
 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 10 hodinami
pred 11 hodinami

Česko vo štvrtok do 18.02 h zaznamenalo 2192 nových prípadov nákazy koronavírusom, uviedlo Ministerstvo zdravotníctva ČR. Celkový počet úmrtí v spojitosti s COVID-19 sa od vypuknutia pandémie zvýšil na 7751. Hospitalizovaných je s ochorením v súčasnosti 5210 osôb, stav 757 z nich je vážny.