Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
08. október 2015

Albánski futbaloví fanúšikovia zaútočili kameňmi na autobus so srbskou výpravou

Autobus so srbskými futbalovými reprezentantmi sa stal v stredu v Tirane terčom útoku albánskych chuligánov. Deň pred ostrosledovaným zápasom I-skupiny kvalifikácie EURO 2016 zaútočili domáci "tiežfanúšikovia" na srbskú výpravu kameňmi, ktoré poškodili sklá autobusu, no našťastie ich neprerazili a hráčom sa tak nič vážne nestalo.

Podľa agentúry Reuters leteli na autobus minimálne dva kamene, jeden veľký poškodil sklo vedľa druhého a tretieho radu sedadiel, na ktorých sa ukrývali šokovaní srbskí hráči. Situáciu zachytila aj videokamera umiestnená v autobuse, záznam z nej sa objavil v srbských médiách. "Skloňte hlavy, dajte si ich dolu," kričal na futbalistov jeden z členov výpravy. Pri incidente sa nikto nezranil, no srbská výprava vyjadrila obavy z bezpečnosti hráčov pred štvrtkovým duelom v meste Elbasan.

Prezident Srbska Tomislav Karadžič odporučil albánskej strane, aby polícia sprevádzala srbský autobus na ceste z letiska na hotel. Napriek tomu sa výprava nevyhla útoku. "Ak sa nezmení úroveň bezpečnosti, môžu vzniknúť problémy. Albánska polícia nám síce dala garancie, že sa incident nebude opakovať, no uvidíme, čo sa bude diať," povedal.

Srbský minister športu Vanja Udovičič vyjadril sklamanie z incidentu. "Odsudzujem vandalizmus a chuligánstvo albánskych fanúšikov v Tirane. Našťastie neprišlo k žiadnym zraneniam, no očakávam od albánskej strany, že urgentne zavedie opatrenia na zaistenie bezpečného a ničím nerušeného priebehu zápasu," citovala Udovičiča agentúra dpa.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.