Tour de France Lucenko vyhral 6. etapu, žltý dres si udržal Yates

Peter Sagan získal v etape tri body v zápolení o zelený dres.
3 minúty čítania 3 min
Vypočuť článok
Tour de France / Lucenko vyhral 6. etapu, žltý dres si udržal Yates
0:00
0:00
0:00 0:00
TASR
TASR
Ďalšie autorove články:

Poľské a spojenecké stíhačky opäť vzlietli pre ruské útoky na západe Ukrajiny

Návrh zákona nariaďujúci zverejnenie Epsteinových spisov schválil aj Senát

Biela vrana Ocenenie získali odbojár Otto Šimko, psychológ Anton Heretik a tri bývalé zamestnankyne SNG

Najčítanejšie

Deň
Týždeň

Kazašský cyklista Alexej Lucenko zvíťazil vo štvrtkovej 6. etape 107. ročníka Tour de France. Jazdec stajne Astana figuroval v celodennom úniku a do cieľa 191 km dlhej etapy z mesta Le Teil na vrchol Mont Aigoual prišiel za 4:32:34 h. Druhý skončil Španiel Jesus Herrada (Cofidis) a tretí finišoval Belgičan Greg van Avermaet (CCC). Žltý dres si udržal Brit Adam Yates z tímu Mitchelton-Scott.

Organizátori pripravili vo štvrtok tri kategorizované stúpania a všetky boli na záverečných 40 km. Najťažší bol kopec 1. kategórie Col de la Lusette (11,7 km, 7,3%), ktorého vrchol bol necelých 14 km pred cieľom. Tam sa však stúpanie neskončilo, keďže záverečná časť išla na vrchol Mont Aigoual. Únik sa sformoval čoskoro po štarte a dostalo sa do neho osem silných pretekárov - Nicolas Roche (Sunweb), Neilson Powless (EF), Edvald Boasson Hagen (NTT), Daniel Oss (Bora-Hangrohe), Rémi Cavagna (Deceuninck-Quick Step), Greg van Avermaet (CCC), Jesus Herrada (Cofidis) a Alexej Lucenko (Astana). Po 40 km mali jazdci v úniku k dobru päť minút a o ďalších 50 km ich náskok narástol ešte o minútu. Na méte 65 km pred cieľom nasledovala rýchlostná prémia, ktorú vyhral Boasson Hagen, z pelotónu bol najlepší Roger Kluge pred Samom Bennettom (6 b), Slovák Peter Sagan zobral tri body.

Osmička v úniku mala 40 km pred koncom náskok stále 4:30 minúty a bolo pravdepodobné, že víťaz etapy vzíde z nej. Prvé dva kopce 3. kategórie Cap de Coste a Col des Mourezes karty príliš nezamiešali, ale na Col de la Lusette zaútočil Powless a krok s ním udržali len Van Avermaet, Roche a Lucenko. V záverečných kilometroch bol najlepší Lucenko, ktorý dokázal odpovedať na všetky útoky svojich konkurentov z úniku a prišiel si po premiérový triumf na Tour.
 

Zobraziť diskusiu
Súvisiace témy
Adam Yates Greg Van Avermaet Alexey Lutsenko
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na redakcia@postoj.sk
pred hodinou

Počasie: Slnečno, neskôr popoludní miestami pribúdanie oblačnosti. Zrána ojedinele hmla alebo nízka oblačnosť. Najvyššia denná teplota 4 až 9, na severe miestami okolo 2 stupňov. (shmú)

pred 10 hodinami

Súhrn udalostí v utorok 18. novembra:

Exkluzívny obsah pre našich podporovateľov

Diskusia k článkom je k dispozícii len pre tých, ktorí nás pravidelne
podporujú od 5€ mesačne alebo 60€ ročne.

Pridajte sa k našim podporovateľom.

Podporiť 5€
Ttoto je message Zavrieť