Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
29. jún 2020, 16:45

Vláda zvládla podľa KDH pandémiu dobre, niektoré opatrenia však boli chaotické

Uviedol to podpredseda KDH Pavol Zajac na pondelkovej tlačovej konferencii v hodnotení prvých 100 dní vlády Igora Matoviča.

Pri uvoľňovaní opatrení ľudia podľa neho vždy museli čakať na to, čo povie premiér po zasadnutí krízového štábu. Vhodnejší bol podľa neho postup v Českej republike, kde sa opatrenia uvoľňovali rýchlejšie, systematicky a podľa vopred zverejneného plánu.

„Možno je to taký typický prvok práce Igora Matoviča, ktorý by si mal uvedomiť, že už nie je opozičným poslancom, ale premiérom Slovenskej republiky a na každom jeho slove záleží. A tiež by ako premiér nemal riadiť krajinu statusmi na Facebooku,“ uviedol Zajac.

Ako hovorí člen predsedníctva KDH a europoslanec Ivan Štefanec, najzasiahnutejší koronakrízou boli malí podnikatelia a pomoc štátu pre nich bola pomalá.

„Kým sme sa z európskej úrovne snažili čo najrýchlejšie pomôcť, či už cez príspevky na zamestnanosť, garantovanie úverov alebo priamu adresnú pomoc, na Slovensku to trvalo, žiaľ, dlhšie ako v iných krajinách. Aj cez časté byrokratické prekážky nedostali slovenskí podnikatelia pomoc z európskej úrovne, a to nás naozaj mrzí,“ uviedol Štefanec.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 40 minútami

Na hraničných priechodoch SR sa dnes od 15.00 uskutoční 24-hodinová policajno-bezpečnostná akcia. Polícia bude monitorovať dodržiavanie opatrení Úradu verejného zdravotníctva a informovať cestujúcich o povinnostiach po návrate. Zámerom je tiež zistiť aktuálny pohyb osôb a motorových vozidiel na hraniciach.

NA HRANIČNÝCH PRIECHODOCH BUDE POLICAJNO-BEZPEČNOSTNÁ AKCIA Konať sa bude od piatku 10. júla od 15:00 do soboty 11....

Uverejnil používateľ Ministerstvo vnútra SR Piatok 10. júla 2020
pred hodinou

Vo štvrtok na Slovensku pribudlo 19 prípadov nákazy novým koronavírusom. Otestovali 2172 ľudí. Deväť prípadov je z Banskobystrického kraja. Dvaja pozitívni pribudli v Bratislavskom, Prešovskom, Trenčianskom a Žilinskom kraji. V Košickom a Nitrianskom kraji evidujú po jednom prípade.