Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
27. jún 2020, 07:32

V okolí slovenských riek budú dobrovoľníci zbierať odpadky

Organizátori prosia, aby si ľudia priniesli rukavice, pevné vrece alebo tašku na zber odpadu a vlastnú fľašu na vodu.

V sobotu sa uskutoční čistenie brehov slovenských riek. Dobrovoľníci po celom Slovensku budú zbierať odpadky v okolí riek ako Dunaj, Hron, Nitra, Parná či Žitava. Informovala o tom Lucia Olívia Ďurčová, spoluorganizátorka aktivity "Zaži čisté rieky".

"Počas prechádzky budú účastníci môcť intenzívne precítiť prírodné prostredie. Vyzbieraním odpadu, ktorý pri objavovaní lokality nájdu, tiež podporia ochranu nenahraditeľného prírodného bohatstva, našich vodných zdrojov," povedala Ďurčová. Dodala, že takýmto spôsobom ľudia prispejú k zachovaniu cenných prírodných biotopov a najviac ohrozených druhov rastlín a živočíchov.

"Túto sobotu začíname priamu akciu, ktorej cieľom je očistiť naše životné prostredie, ale aj seba samých. Zažite čisté rieky - doprajte si zážitok zo spoločného poznávania a čistenia životného prostredia, ktoré je aj vašou vzácnou súčasťou," uviedli organizátorky aktivity. Dobrovoľníci sa stretnú vo viacerých mestách na Slovensku. Organizátori prosia, aby si ľudia priniesli rukavice, pevné vrece alebo tašku na zber odpadu a vlastnú fľašu na vodu.

Zbieranie odpadkov organizuje nezisková organizácia Human Health Institute - Inštitút pre ľudské zdravie, v rámci platformy Žiť vedomo a v spolupráci s občianskym združením Za našu vodu.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 13 minútami

V Bielorusku zatkli niekoľko organizátorov protestov. V stredu, po tretej noci násilného zasahovania polície voči demonštrantom protestujúcim proti prezidentovi Alexandrovi Lukašenkovi. Jeden z organizátorov protestov, obyvateľ hlavného mesta Minsk, si prenajal izbu na 17. poschodí výškového Hotela Belarus a odtiaľ koordinoval akcie. Bieloruské úrady oznámili, že v prvú noc protestov po voľbách zadržali po celej krajine okolo 3000 protestujúcich. (TASR)

pred 15 minútami

Lukáš Kyselica oficiálne končí vo funkcii štátneho tajomníka Ministerstva vnútra. Návrh na jeho odvolanie schválila vláda. Kyselica sa rozhodol požiadať o uvoľnenie z funkcie štátneho tajomníka po zverejnení informácie, že počas volebnej kampane pred parlamentnými voľbami pôsobil vo Vojenskom spravodajstve. Po odchode z ministerstva sa plánuje vrátiť do Národnej rady ako poslanec. (TASR)

pred 2 hodinami

Britskí akademici majú podľa prieskumu pocit, že musia skrývať svoje politické presvedčenie. Platí to najmä pre tých s konzervatívnejšími názormi. Bádatelia sa obávajú o svoje kariérne vyhliadky a kvôli tomu sa uchyľujú k autocenzúre. Píše český web iDnes.cz.

pred 3 hodinami

Brusel nariadil povinné nosenie rúšok na verejných miestach. Opatrenie platí s okamžitou platnosťou pre všetky osoby nad 12 rokov na verejných miestach, ako aj na súkromných miestach prístupných verejnosti. Výnimku majú ľudia pri športovaní, výkone intenzívnej fyzickej práce a osoby so zdravotným postihnutím, ktoré im nedovoľuje nosenie rúška. (TASR)