Najbohatším Slovákom je podľa rebríčka Forbes developer Ivan Chrenko

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Najbohatším Slovákom je podľa rebríčka Forbes developer Ivan Chrenko

Ilustračné foto: forbes.sk

Po Chrenkovi je druhým najbohatším Slovákom Jaroslav Haščák, tretím Tomáš Chrenek.

Len vďaka podpore od našich čitateľov vám prinášame aktuálne spravodajstvo. Podporte nás, prosíme.

Najbohatším Slovákom podľa rebríčka magazínu Forbes je developer a majiteľ skupiny HB Reavis Ivan Chrenko s majetkom 1,39 miliardy eur. Celkovo sa slovenským boháčom vlani darilo. Prvá trojka rozšírila svoj majetok v porovnaní s aprílom minulého roka o pol miliardy eur.

Po Chrenkovi je druhým najbohatším Slovákom Jaroslav Haščák (najväčší partner skupiny Penta, 960 milióna eur) a tretím Tomáš Chrenek (spoluvlastník skupiny Moravia Steel, 680 miliónov eur).

Celkovo disponuje 32 najbohatších Slovákov bohatstvom na odhadovanej úrovni 11,8 miliardy eur. "Nehovoríme o peniazoch uložených na účtoch v bankách. Drvivú väčšinu majetku tvoria podiely vo firmách, ktoré títo ľudia vlastnia," vysvetlil šéfredaktor Forbes Slovensko Juraj Porubský.

Po prvý raz v rebríčku nefiguruje bratislavský rodák Andrej Babiš. S majetkom 2,7 miliardy eur by stále kraľoval zoznamu najbohatších Slovákov. "Keďže ho ako českého premiéra globálny rebríček Miliardárov magazínu Forbes uvádza pod českou vlajkou, rozhodli sme sa, že bude zaradený len v rámci českého zoznamu," vysvetlil Porubský.

V prvej desiatke najbohatších Slovákov sa ešte nachádza spolumajiteľ ružomberského Mondi SCP Milan Fiľo, trojica zakladateľov antivírusovej spoločnosti Eset – Miroslav Trnka, Peter Paško a Rudolf Hrubý, ako aj Jozef a Patrik Tkáčovci z J&T Finance Group i partneri Tomáša Chreneka z Moravia Steelu.

V rebríčku tento rok pribudli traja nováčikovia. Jedným z nich je Pavol Jakubec, spolumajiteľ I.D.C. Holding a spolumajiteľ vo výrobcovi Horaliek Štefan Kassay. Tretím je majiteľ najväčšej slovenskej stávkovej spoločností Niké Otto Berger s rodinou.

Typickým zástupcom rebríčka je muž, päťdesiatnik, jeho majetok postupne rastie a tento rok dosahuje 370 miliónov eur. V aktuálnom rebríčku Forbes Miliardárov sveta sú v súčasnosti dvaja slovenskí zástupcovia, Ivan Chrenko a Jaroslav Haščák.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo