Na pochode by nemali byť politické vlajky a plagáty, odkazujú organizátori

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Na pochode by nemali byť politické vlajky a plagáty, odkazujú organizátori

Archívne foto: TASR/Štefan Puškáš

Deň pred pochodom organizátori rozširujú výzvu, aby sa na pochode nerobila reklama politickým stranám.

Len vďaka podpore od našich čitateľov vám prinášame aktuálne spravodajstvo. Podporte nás, prosíme.

Na Národnom pochode za život v Bratislave by ľudia nemali používať vlajky či plagáty politických strán. Vyzývajú k tomu organizátori v najnovšom stanovisku. 

Organizátori pochodu ešte začiatkom týždňa vyzvali účastníkov, aby sa na pochode zúčastnili pokojným spôsobom a vyvarovali sa násilných a urážlivých prejavov. Pripomenuli tiež, že cieľom podujatia je „zastať sa práva na život každého človeka, nie prezentácia konkrétnych politických strán alebo hnutí."

Deň pred pochodom túto výzvu rozširujú, keď v stanovisku žiadajú účastníkov, "aby sa zdržali nevhodnej politickej a inej reklamy. (napr. reklamné plachty, bannery, letáky, vlajky a pod.)"

"Cieľom Národného pochodu za život v Bratislave je zastať sa práva na život každého človeka. Pozývame na pochod všetkých, aby sme spoločné túto myšlienku podporili," dodávajú organizátori. 

Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko organizuje na pochod autobusovú dopravu zadarmo. Autobusy vypravia kotlebovci v nedeľu ráno z 15 miest Slovenska. 

Hlavným iniciátorom a organizátorom Národného pochodu za život je Konferencia biskupov Slovenska a nezisková organizácia Kanet. Spolupracujú ďalšie cirkvi, spoločenstvá, pro-life organizácie a ďalšie organizácie, ktoré sa stotožňujú s potrebou chrániť ľudský život od počatia po prirodzenú smrť. Od prijatia potratovej legislatívy bolo na Slovensku usmrtených umelým potratom 1 500 000 detí. 

Prvý Národný pochod za život bol v roku 2013 v Košiciach, druhý v roku 2015 v Bratislave. Boli v tom čase najväčšími verejnými zhromaždeniami uskutočnenými od roku 1989. Celkovo ich navštívilo viac ako 150 tisíc ľudí.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo