Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
16. 09. 2019, 14:58

Organizátori Národného pochodu za život sa dištancujú od nevhodných prejavov

Organizátori Národného pochodu za život sa dištancujú od nevhodných prejavov

Účastníci Národného pochodu za život v Bratislave 20. septembra 2015. Cieľom podujatia bolo vyzdvihnúť význam ľudského života a nutnosť chrániť ho od počatia po prirodzenú smrť. FOTO TASR – Štefan Puškáš

Zdôrazňujú tiež, že cieľom podujatia je „zastať sa práva na život každého človeka, nie prezentácia konkrétnych politických strán alebo hnutí“.

Len vďaka podpore od našich čitateľov vám prinášame aktuálne spravodajstvo. Podporte nás, prosíme.

Organizátori Národného pochodu za život vyzvali účastníkov, aby sa pochodu zúčastnili pokojným spôsobom a vyvarovali sa násilných a urážlivých prejavov.

„Dôrazne sa dištancujeme od všetkých možných foriem, ktoré by smerovali k potláčaniu ľudských práv a slobôd,“ uviedli organizátori. „Akákoľvek snaha o prezentáciu násilných, urážlivých a extrémistických postojov či už formou vizuálnou, hlasovou alebo akoukoľvek inou bude považovaná za narušenie podujatia.“ Dodali tiež, že po celý čas trvania akcie budú úzko spolupracovať s Policajným zborom Slovenskej republiky.

Zdôraznili, že cieľom Národného pochodu za život v Bratislave je „zastať sa práva na život každého človeka, nie prezentácia konkrétnych politických strán alebo hnutí“. Účastníkov pochodu preto žiadajú, aby sa zdržali nevhodnej politickej a inej reklamy.

Hlavným iniciátorom a organizátorom Národného pochodu za život je Konferencia biskupov Slovenska a nezisková organizácia Kanet. Spolupracujú s nimi ďalšie cirkvi, spoločenstvá, pro-life organizácie a ďalšie združenia. Od prijatia potratovej legislatívy bolo na Slovensku podľa organizátorov usmrtených umelým potratom 1 500 000 detí.

Prvý Národný pochod za život bol v roku 2013 v Košiciach, druhý v roku 2015 v Bratislave. Boli v tom čase najväčšími verejnými zhromaždeniami uskutočnenými od roku 1989 s celkovou účasťou viac ako 150-tisíc ľudí.

Odporúčame