Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
11. august 2019, 15:36

Volko skončil v nedeľu v I. lige ME družstiev druhý na 200 m

Volko skončil v nedeľu v I. lige ME družstiev druhý na 200 m

Ján Volko. Foto - TASR/Jakub Kotian

Slovenskí atléti bojovali v nedeľu v nórskom Sandnese o udržanie sa v I. lige ME družstiev.

Len vďaka podpore od našich čitateľov vám prinášame aktuálne spravodajstvo. Podporte nás, prosíme.

Na programe bolo ešte 19 disciplín. Šprintér Ján Volko obsadil na 200 m druhú priečku, Tomáš Veszelka pridal k sobotnému víťazstvu v diaľke tretie miesto v trojskoku.

Volka na 200 m predstihol iba Holanďan Christopher Garia, keď dosiahol čas 20,98 s.

Volko prispel celkovo slovenskému tímu takmer 20 bodmi - na 200 m získal 10 bodov, na 100 m deväť a podieľal sa aj na troch bodoch štafety na 4 x 100 m, pripomenul oficiálny facebookový profil Slovenského atletického zväzu.

Monika Weigertová finišovala v ženskej dvojstovke šiesta za 24,97 s.

Veszelka v trojskoku zaznamenal výkon 16,51 m a skončil tretí za Portugalčanom Pichardom (16,98) a Rumunom Grecum (16,82). V dvoch disciplínach prispel slovenskému tímu spolu 20 bodmi. 

Slovenská prekážkarka na 100 m Stanislava obsadila celkovo piatu priečku časom 13,60 s, najmladšia účastníčka tisícpäťstovky Elena Dušková skončila na 10. mieste za 4:55,35 min. Lujza Paliderová bola v žrdi deviata výkonom 361 cm.

Poslední skončili Andrej Paulíny na 800 m, Dávid Mazúch na 3000 m prekážok i diskár Samuel Kováč.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 4 hodinami

Nádvorie sv. Jána Primaciálneho paláca v Bratislave je od štvrtka miestom výstavy Ján Pavol II. a Slovensko. Podujatie sa koná pri príležitosti storočnice narodenia pápeža Jána Pavla II. Výstava prináša doteraz neznáme fotografie a dokumenty, v hlavnom meste potrvá do 31. júla. (TASR)

pred 4 hodinami

Koronavírus môže po sebe zanechať poškodenie mozgu, tvrdí štúdia britských výskumníkov. Predbežné klinické dáta podľa nej naznačujú, že infekcia spôsobená vírusom, má spojitosť s výskytom neurologických a neuropsychiatrických ochorení. COVID-19 môže so sebou prinášať sprievodné javy ako mŕtvicu, zápal mozgu či psychotické stavy. 

pred 5 hodinami
pred 6 hodinami

Starostu juhokórejského Soulu Pak Won-suna našli mŕtveho v severnej časti metropoly. Nezvestný bol štyri až päť hodín. V stredu naňho bývalá zamestnankyňa mesta údajne podala sťažnosť zo sexuálneho napadnutia. (TASR)

pred 7 hodinami

V pondelok zasadne konzílium epidemiológov s novými odporúčaniami, avizoval premiér Igor Matovič. „Jediná zbraň, ktorú v rukách máme, je zodpovednosť nás všetkých,“ komentoval.