Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
10. máj 2015

V Macedónsku zlikvidovali teroristickú skupinu, v bojoch zahynulo 40 ľudí

Skupina, ktorú označujú za jednu z najnebezpečnejších teroristických formácií na Balkáne, prenikla do krajiny začiatkom mesiaca. Policajná akcia proti ozbrojenej skupine Albáncov v severomacedónskom Kumanove sa skončila. Zoskupenie bolo v plnej miere "neutralizované a eliminované", uviedol dnes pop...

Skupina, ktorú označujú za jednu z najnebezpečnejších teroristických formácií na Balkáne, prenikla do krajiny začiatkom mesiaca.

Policajná akcia proti ozbrojenej skupine Albáncov v severomacedónskom Kumanove sa skončila. Zoskupenie bolo v plnej miere "neutralizované a eliminované", uviedol dnes popoludní v Skopje predstaviteľ macedónskeho ministerstva vnútra Ivo Kotevski.

Podľa jeho slov si operácia vyžiadala celkove najmenej 22 životov. Zahynulo pri nej osem príslušníkov polície, kým na strane "teroristov" zaznamenali najmenej 14 obetí. Ďalších 37 policajtov utrpelo zranenia. Informácie o prípadných obetiach na civilnom obyvateľstve zatiaľ nie sú k dispozícii.

V macedónskych médiách sa však objavili správy, v zmysle ktorých prišlo v bojoch o život 40 uniformovaných osôb, na ktorých identifikáciu sa ešte čaká.

Už skôr macedónske úrady informovali o tom, že sa časť útočníkov, asi 30 ľudí, vzdala macedónskym úradom. Podľa tamojšej polície, ktorá v inkriminovanej štvrti Kumanova našla aj veľký zbrojný arzenál, by malo ísť o občanov Macedónska albánskeho pôvodu a jedného občana Albánska.

Inzercia

Skupina, ktorú macedónske úrady označujú za jednu z najnebezpečnejších teroristických formácií na Balkáne, prenikla do krajiny začiatkom mesiaca, a to pod vedením piatich osôb, vrátane Muhameda Krasniqiho a Mirsada Nadrecaja. Traja z veliteľov sa v sobotu vzdali macedónskej polícii. Útoky teroristov na macedónske štátne inštitúcie boli naplánované na stred mája.

Niektorí zo zlikvidovaných, ktorí nemali pri sebe žiadne identifikačné dokumenty, mali na odevoch odznaky Kosovskej oslobodzovacej armády (UCK), odznelo v Skopje.

Vláda v Skopje vyhlásila za obete násilia v Kumanove dvojdňový štátny smútok. Vlajky v krajine sú spustené na pol žrde. Zrušili aj športové a politické podujatia v balkánskej krajine.

TASR

Odporúčame

V Slovinsku vyrastie prvá mešita. Minaret bude vysoký 40 metrov

V Slovinsku vyrastie prvá mešita. Minaret bude vysoký 40 metrov

Pätnásť miliónov eur na výstavbu mešity poslal slovinským moslimom Katar. minaret.jpg Takmer dva roky po položení základného kameňa sa v slovinskej Ľubľane začalo s výstavbou prvej mešity v krajine. Mešita so 40 metrov vysokým minaretom by mala byť dokončená v priebeh...

Lajčák: Účasťou na oslavách v Moskve sme nepožehnali anexiu Krymu

Lajčák: Účasťou na oslavách v Moskve sme nepožehnali anexiu Krymu

Slovenská republika nedala žiadne požehnanie k anexii Krymu tým, že sa premiér Robert Fico zúčastnil na oslavách konca 2. svetovej vojny v Moskve. V dnešnej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 to vyhlásil minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák.  "Považujem za správne, že predseda vlády v Moskve ...

Zeman Putinovi: Sankcie Západu proti Rusku sa čoskoro skončia

Zeman Putinovi: Sankcie Západu proti Rusku sa čoskoro skončia

Zeman pripomenul, že verejne vystupoval proti uvaleniu sankcií voči Rusku.  Český prezident Miloš Zeman na dnešnej schôdzke so šéfom Kremľa Vladimirom Putinom v Moskve vyjadril presvedčenie, že sankcie Západu proti Rusku sa čoskoro skončia. "Sankcie sú krátkodobé," konštatoval Zeman. Pripomenul, že...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.