Bayern deklasoval Dortmund 5:0 a je lídrom Bundesligy

Robert Lewandowski. FOTO: TASR/AP

Slovenský stredopoliar Ondrej Duda asistoval pri prehre svojej Herthy Berlín proti Fortune Düsseldorf 2:1.

V šlágri 28. kola nemeckej Bundesligy zvíťazili futbalisti Bayernu Mníchov doma nad Borussiou Dortmund 5:0. Dostali sa na čelo tabuľky o bod práve pred svojho sobotňajšieho súpera.

Zverenci Nika Kovača skvelo zvládli úvod zápasu. Po rohovom kope Thiaga Alcantaru sa už v 10. minúte hlavou presadil Mats Hummels. O 7 minút neskôr využil zaváhanie súperovej obrany Robert Lewandowski - 2:0.

V 41. minúte strelou spoza šestnástky zvýšil vedenie Javi Martinez. Bodku za dominantným prvým polčasom dal Serge Gnabry, ktorý v 44. minúte hlavou dosiahol štvrtý gól Bavorov. Druhý polčas sa už prakticky iba dohrával. Skóre na konečných 5:0 upravil po peknej akcii Gnabryho do prázdnej bránky Lewandowski.

Futbalisti Fortuny Düsseldorf zvíťazili na pôde Herthy Berlín 2:1. V drese domácich sa asistenciou prezentoval slovenský stredopoliar Ondrej Duda, ktorý videl aj žltú kartu. Hostia sa výhrou dostali na 10. priečku tabuľky o dva body práve pred jedenástu Herthu, ktorá prehrala štvrté stretnutie za sebou.

Hráči Eintrachtu Frankfurt zvíťazili na pôde Schalke 04 2:1 vďaka premenenému pokutovému kopu Luku Joviča z nadstaveného času. Hostia v tomto kalendárnom roku ešte neprehrali, pripísali si štvrté ligové víťazstvo za sebou.