Real Madrid skončil v Lige majstrov už v osemfinále, nestačil na Ajax Amsterdam

Hráči Ajaxu Amsterdam sa tešia po strelení prvého gólu do siete Realu Madrid. Foto - TASR/AP

Do štvrťfinále postúpil aj Tottenham Hotspur, ktorý vyradil Borussiu Dortmund.

Futbalisti Realu Madrid neobhája triumf v Lige majstrov z uplynulých troch ročníkov. V utorňajšom odvetnom zápase osemfinále 2018/2019 prehrali s Ajaxom Amsterdam 1:4 a so súťažou sa po výhre 2:1 v prvom dueli prekvapivo rozlúčili.

V druhom zápase večera si postup do štvrťfinále poistil Tottenham Hotspur po výhre 1:0 na ihrisku Borussie Dortmund. V prvom dueli zvíťazili Angličania 3:0.

Ďalšie odvetné zápasy osemfinále sú na programe v stredu 6. marca a o týždeň neskôr 12. a 13. marca. Žreb štvrťfinálových dvojíc je na programe 15. marca.

Real Madrid - Ajax Amsterdam 1:4 (0:2)

Góly: 70. Asensio - 7. Ziyech, 18. Neres, 62. Tadič, 72. Schöne. ŽK: Carvajal  – Mazraoui, ČK: 90.+3 Fernandez, rozhodoval: Brych (Nem.). Rozhodoval: Brych (Nem.)

/prvý zápas 2:1, Ajax Amsterdam postúpil do štvrťfinále/

Real: Courtois - Carvajal, Fernandez, Varane, Reguilón – Kroos, Casemiro (87. Valverde), Modrič – Vázquez (29. Bale), Benzema, Junior Vinicius (35. Asensio).

Ajax: Onana - Mazraoui (80. Veltman), de Ligt, Blind, Tagliafico - Schöne (73. de Wit), de Jong - Ziyech, van de Beek, Neres (74. Dolberg) - Tadič.

Borussia Dortmund - Tottenham Hotspur 0:1 (0:0)

Gól: 49. Kane. Rozhodoval: Makkelie (Hol.)

/prvý zápas 0:3, Tottenham Hotspur postúpil do štvrťfinále/

Dortmund: Bürki – Wolf (62. Larsen), Akanji, Weigl, Diallo – Witsel – Sancho, Reus (74. Delaney), Götze, Guerreiro (61. Pulisic) – Alcacer.

Tottenham: Lloris – Aurier, Alderweireld, Sanchez, Vertonghen, Davies – Winks (55. Dier), Eriksen (82. Rose), Moussa Sissoko – Son Hung-min (70. Lamela), Kane.

Prvé útočné akcie zápasu v Madride podnikli domáci hráči, ale v 7. minúte sa prekvapivo dostali do vedenia hostia. Tadič utiekol po pravej strane, v šestnástke posunul loptu Hakimovi Ziyechovi, ktorý presnou strelou k žrdi otvoril skóre.

Po góle držal taktovku zápasu v rukách opäť Real, ale v 18. minúte prišiel ďalší šok. Bol to opäť Tadič, ktorý prenikol medzi obrannú líniu Realu, poslal loptu Davidovi Neresovi a ten ju umiestnil za Courtoisa po druhý raz.

Neres mal onedlho aj ďalšiu šancu, ale z tesnej blízkosti prestrelil. Vrásky na čele trénerovi Santiagovi Solarimu potom spôsobili aj zranenia Vázqueza a Juniora Vinciusa, na ich miesto prišli Asensio a Bale. Práve Bale mal na kopačke najväčšie šance Realu v prvom polčase, ale sieť nerozvlnil.

Po zmene strán najskôr Benzema mieril vedľa z veľkého uhla, v 62. minúte opäť udreli hostia. Tadič si v šestnástke zasekol loptu a namieril parádne do vinkla - 0:3. Celú situáciu skúmal ešte VAR, pretože sa zdalo, že lopta niekoľko sekúnd pred gólovou akciou preťala autovú čiaru.

"Biely balet" potom pohrozil opäť po akcii Balea, v 70. minúte na radosť domácich konečne rozvlnil sieť Asensio. Už o minútu neskôr však Lasse Schöne zakrútil loptu z priameho kopu do siete Realu po štvrtý raz a definitívne rozhodol o postupe holandského tímu do štvrťfinále.

V závere mal veľkú šancu na korekciu výsledku Benzema, ale po prihrávke Modriča sa tesne pred zakončením pošmykol. V nadstavenom čase ešte videl červenú kartu po dvoch fauloch po sebe domáci obranca Nacho Fernandez.

V Dortmunde boli od úvodu lepší domáci. V prvej gólovej šanci sa ocitol Reus, jeho akciu zastavili postranný rozhodca. Televízne zábery však ukázali, že sa o ofsajd nejednalo. Aktivita Borussie pokračovala, Reus mal ďalšiu šancu v 21. minúte. O desať minút neskôr hostia podnikli prvý vážnejší protiútok, Son Hung-min však netrafil vo vyloženej šanci bránku.

Hra sa potom presunula opäť pred bránku hostí, Lloris sa vyznamenal po strelách Götzeho, Sancha a Reusa. Dortmund v prvom polčase dominoval, ale stav sa zmenil až po zmene strán. V 49. minúte dostal loptu za obranu Harry Kane a kanonier hostí nezaváhal - 0:1.

Dortmund potom chcel aspoň vyrovnať, ale proti bol opäť skvelý Lloris, ktorý zneškodnil aj šancu Alcacera v úplnom závere.