AKTUÁLNE: Kardinál Ouellet je pripravený stretnúť sa s Bezákom

Kardinál Ouellet, ktorý má vo Vatikáne na starosti agendu menovania a odvolávania biskupov, je v týchto dňoch na Slovensku

Prefekt Kongregácie pre biskupov kardinál Marc Ouellet je ochotný stretnúť sa s odvolaným arcibiskupom Róbertom Bezákom. "Ak prejaví záujem, som pripravený sa s ním v Ríme stretnúť," povedal pre TK KBS. Dodal, že Svätý Otec rozhodol po veľmi dôkladnom, osobnom oboznámení sa s týmto prípadom. Zároveň poďakoval členom KBS za jednotu a vernosť Svätému Otcovi aj v takejto "bolestivej situácii". "Rovnako chcem úprimne poďakovať všetkým veriacim za postoj vernosti a dôvery voči Svätému Otcovi i svojim duchovným pastierom," uviedol kanadský kardinál. Vyzval tiež na modlitbu za arcibiskupa Bezáka.

Kardinál Ouellet je v týchto dňoch na Slovensku v rámci stretnutia predsedov európskych biskupských konferencií. Tí sa stretávajú každý rok, na Slovensku ešte nezasadali. Témou je Boh a štát.

Štvrtok večer slúžil Mons. Ouellet omšu v bratislavskej Katedrále sv. Martina. Pred jej začiatkom sa pri vchod do chrámu postavilo vyše sto priaznivcov bývalého trnavského arcibiskupa aj s transparentami a obrázkami. Väčšina duchovných prešla okolo nich, kardinál Ouellet aj bratislavský arcibiskup Stanislav Zvolenský vošli do katedrály druhým vchodom. Fotografie Bezáka držali viacerí veriaci v rukách aj počas  bohoslužby.

Európski biskupi budú na Slovensku do nedele.

rp

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo