TASR
TASR
Verejnoprávna tlačová agentúra, ktorá poskytuje spravodajský servis pre médiá, inštitúcie a firmy na Slovensku aj v zahraničí.

Najčítanejšie

Deň
Týždeň

Izraelský dronový útok na juhu Libanonu si vyžiadal jednu obeť, uviedli libanonské štátne médiá. K útoku došlo len niekoľko hodín po tom, čo Spojené štáty a Irán podpísali memorandum o porozumení, ktoré má smerovať k ukončeniu vojny na Blízkom východe. 

--------------- Koniec flashky ---------------

TASR o tom píše podľa správ agentúry AFP a stanice Sky News. Bezpilotné lietadlo zaútočilo na auto v oblasti Kfar Tibnít. Útok si vyžiadal život jednej osoby a spôsobil ťažké zranenia ďalšej osobe, informovala libanonská tlačová agentúra NNA.

Pri inom útoku izraelských vojsk v meste Bajt Jáhún utrpeli zranenia ďalšie dve osoby.

Izraelská armáda medzičasom oznámila, že jeden z jej vojakov zahynul vo štvrtok pri incidente v južnom Libanone, pri ktorom sa zranilo aj ďalších sedem vojakov.

Irán a USA cez víkend oznámili, že sa dohodli na memorande o porozumení, následne od pondelka došlo v Libanone k výraznému poklesu násilia. Odvtedy sa libanonská militantná skupina Hizballáh podporovaná Iránom neprihlásila k zodpovednosti za žiadne nové útoky proti Izraelu. Napriek tomu došlo k ojedinelým prestrelkám a v utorok si izraelské útoky v Libanone vyžiadali štyri obete.

Zobraziť diskusiu
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na [email protected]
pred 38 minútami

Bratislava prenajme hlavnú budovu v areáli Mičurin na Búdkovej ceste v Starom Meste na päť rokov Vysokej škole výtvarných umení za jedno euro. Rozhodlo o tom bratislavské mestské zastupiteľstvo po viac ako 2,5-hodinovej diskusii. Tá sa niesla aj v znamení výraznej kritiky zo strany niektorých poslancov a občanov. Magistrátu vyčítali najmä podľa nich netransparentný proces výberu nájomcu. Magistrát problém nevidí.

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Vyberte si úroveň podpory

Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Navýšte podporu a zapojte sa

Diskusia
+ 2 mes. navyše
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 € / mes. alebo 84 € / rok

Navýšte svoju podporu v nastaveniach účtu

Nastavenia podpory

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Pridajte sa k čitateľom ktorí Postoj podporujú

alebo sa staňte členom
Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

V prípade problémov kontaktujte podporu na [email protected]

Ttoto je message Zavrieť