AKTUÁLNE: Začal sa týždeň manželstva. Prvý na Slovensku

Od pondelka až do Valentína potrvá prvý slovenský Národný týždeň manželstva. Organizátori kampane veria, že pozitívnymi správami o manželstve ľudí oslovia a poukážu na jeho hodnotu.

Týždeň pred sviatkom zamilovaných štartuje na Slovensku kampaň Národný týždeň manželstva. Jej cieľom je upozorniť na hodnotu manželstva, hovoriť o jeho potrebe, ale aj vstúpiť do konkrétnych vzťahov a nanovo rozdúchať plameň lásky tam, kde dohorieva.

Zľavy pre manželov

„Kampaňou chceme upozorniť na to, že manželstvo je vzťah, na ktorom treba pracovať,“ povedal na včerajšej tlačovej besede predseda občianskeho združenia Národný týždeň manželstva Vladimíra Sochora. Kampaň bude preto postavená na manželských vzoroch a pozitívnych správach, aby inšpirovala čo najviac ľudí. Organizátori sa do akcie snažili zapojiť mestá a obce, cirkevné spoločenstvá, farnosti, komunitné centrá, občianske združenia a myšlienku kampane tak dostať čo najbližšie k ľuďom po celom Slovensku. Do Národného týždňa manželstva sa však zapojili aj reštaurácie, divadlá, kníhkupectvá či organizátori koncertov, ktorí počas jeho trvania ponúkajú manželským párom zľavy a akciové vstupy na rôzne podujatia.

Manželia manželom

Okrem zliav čakajú na manželské páry aj prednášky, poradňa, diskusie, ale aj romantické chvíle s folkovými piesňami či tančiareň. „Program si pripravujú sami ľudia vo svojich mestečkách a dedinkách,“ vysvetlila členka koordinačného výboru Národného týždňa manželstva Dagmar Mozolová. Organizátori dúfajú, že do akcie sa iniciatívne zapoja aj manželské páry. Podľa Mozolovej môže ísť o akúkoľvek maličkosť či prekvapenie, ktoré spestrí manželský život a umožní manželom prežiť pekné chvíle. „Ten hlavný cieľ kampane je, aby manželia pre seba niečo urobili a našli niečo, čo ich baví,“ uviedla Mozolová. Záštitu nad akciou prevzala prvá dáma Silvia Gašparovičová, podľa ktorej je potrebné dlhoročnú tradíciu manželstva zachovať aj do budúcnosti, a preto mu treba venovať dostatok pozornosti.

Kampaň vyvrcholí 14. februára o 18:00 Koncertom manželov (nielen) pre manželov vo Veľkom evanjelickom kostole na Panenskej ulici v Bratislave. Iniciatíva sa zrodila na podnet Richarda Kaneho v roku 1997 v Anglicku. Podujatie Marriage Week si rýchlo získalo podporu osobností politického a spoločenského života. V súčasnosti týždeň manželstva prebieha napríklad v Nemecku, Česku, Holandsku, Maďarsku a v iných krajinách.

- mel -

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo