Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
15. október 2016

Strelec Varga zakončil sezónu ziskom striebra v Ríme

Na finálovom podujatí Svetového pohára brokárov v Ríme mu len tesné ušiel seriálový titul, keď v dueli o zlato netrafil jeden terč a Giovannimu Černogorazovi podľahol 14:15.

Chorvát, ktorý obhájil vlaňajšie prvenstvo v SP z Nikózie, sa vo vyrovnanom finále prezentoval výborným výkonom a presnou muškou.

Varga mal úspešný vstup do finálových pretekov seriálu SP, keď v piatok rozprášil 49 z 50 terčov a vyšvihol sa do čela priebežného poradia. V sobotu začal druhú časť kvalifikácie 23 presnými výstrelmi, pričom rovnakú hodnotu si zapísal v tretej aj štvrtej položke. Vďaka bezchybnej muške na záver zaokrúhlil svoj výsledok na 120 a ocitol sa v kvartete priamych postupujúcich.

Semifinále odštartoval zverenec trénera Branislava Slamku výborne a už po troch výstreloch sa opäť ocitol na čele poradia. Na strelnici pôsobil mimoriadne vyrovnane, čoho výsledkom bola spanilá jazda až do nevydareného trinásteho výstrelu. Od kvalitného výkonu však neupustil a do súboja o zlato s Černogorazom postúpil z prvého semifinálovho miesta. Vo vyrovnanom dueli napokon rozhodol druhý výstrel, ktorý slovenský reprezentant pokazil. Chorvát už do konca pretekov nepochybil.  

Varga sa na finálové podujatie SP v Ríme prebojoval vďaka striebornej pozícii, ktorú obsadil na jednom zo sezónnych pretekov seriálu v Baku. Následne vynechal kontinentálny šampionát v Lonate, aby doladil prípravu na olympijské hry v Riu de Janeiro, no pod piatimi kruhmi sa mu nezadarilo a obsadil 21. miesto. Celkovo absolvoval v tejto sezóne len štyri súťažné preteky na vrcholnej úrovni. Okrem spomínaných podujatí v Riu, Baku a Ríme sa predstavil aj na SP v San Maríne, kde skončil 22. 

Pre úradujúceho svetového šampióna to v sobotu bola šiesta účasť na vyvrcholení SP a v súčte všetkých podujatí seriálu mu vyniesla siedmy cenný kov. V zbierke tak má tri zlaté vrátane celkového prvenstva z Abú Zabí 2013 a štyri strieborné. Ďalšie medaily pridal Varga na svetových a európskych šampiónátoch. Pred rokom v Lonate obhájil titul majstra sveta z Granady a v roku 2011 sa ovládol aj ME v Belehrade.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.