Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
02. október 2016

Británia aktivuje článok 50 Lisabonskej zmluvy do konca marca budúceho roka

Británia do konca marca budúceho roka aktivuje článok 50 Lisabonskej zmluvy, čím sa oficiálne spustí dvojročný proces rokovaní s krajinou opúšťajúcou EÚ. Podľa agentúry DPA to povedala britská premiérka Theresa Mayová.

Mayová ešte v septembri vyhlásila, že článok 50 nebude aktivovať tento rok. Vo všeobecnosti sa však očakávalo, že to urobí začiatkom roka 2017.

"Ako viete, hovorila som, že ho (článok 50) neaktivujeme do konca tohto roka, aby sme sa na to mohli pripraviť," povedala dnes pre BBC britská premiérka. "Ale áno, dnes vo svojom prejave poviem, že článok 50 budeme aktivovať do konca marca budúceho roka," dodala Mayová pred svojím vystúpením na zjazde Konzervatívnej strany, ktorý sa dnes začína v Birminghame. 

Za vystúpenie Británie z EÚ sa v referende 23. júna vyslovila tesná väčšina britských voličov.

Inzercia

Odporúčame

-15%
On postaví dom tebe
16,90 14,36

Román výnimočného slovenského autora / On postaví dom tebe

Z chudobného pastiera Dávida sa stane kráľ. V románovom prerozprávaní bohatého obsahu Prvej a Druhej knihy Samuelovej, Prvej knihy kroník a čiastočne Prvej knihy kráľov čitateľ prežije príbeh praotca Mesiáša, jeho rodiny, krajiny či dokonca sveta. Hlavný dej sa však odohráva v Dávidovom srdci.

Príbeh najväčšieho kráľa zjednoteného Izraela a Najvyššieho, ktorý k svojmu ľudu prehováral vtedy, ale prehovára aj k človeku dnešnej doby.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.