Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
01. október 2016

UniCredit dokončila prevzatie východoeurópskej divízie od Bank Austria

Talianska banková skupina UniCredit dokončila prenos východoeurópskeho podnikania z rakúskej dcéry Bank Austria do centrály v Miláne. Podľa agentúry APA reorganizácia oficiálne vstúpi do platnosti 1. októbra.

Reorganizácia má zjednodušiť organizačnú štruktúru a za dohľad nad podnikaním vo východnej Európe bude zodpovedať viceprezident koncernu Gianni Franco Papa. Divíziu povedie Carlo Vivaldi.

Bank Austria zostane najväčšou rakúskou bankou. Bilančná suma sa síce zníži z doterajších 123,6 miliardy eur na odhadovaných 106 miliárd eur, no stále prekoná rakúsku dvojku Erste Bank so sumou 60,4 miliardy eur. Na treťom mieste sa nachádza Raiffeisenbank International (RBI) s 52,5 miliardy eura, po nej nasleduje BAWAG s 33,9 miliardy eur a prvú päťku uzatvára Raiffeisenlandesbank Oberösterreich (RLB OÖ) s 30,3 miliardy eur.

Inzercia

Odporúčame

Boxerovi Tysonovi Furymu hrozí odobratie titulov

Boxerovi Tysonovi Furymu hrozí odobratie titulov

Britský profesionálny boxer Tyson Fury mal pozitívny nález na kokaín, pre ktorý mu hrozí odobratie titulov organizácií WBA a WBO v superťažkej hmotnostnej kategórii. Informáciu ako prvý sprostredkoval Dan Rafael zo serveru ESPN.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.