Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
20. júl 2016

Neznámy muž v Kyjeve zaútočil nožom na šéfredaktorku prílohy Forbes

Ukrajinská polícia vyšetruje útok nožom na šéfredaktorku ženskej prílohy ukrajinskej mutácie magazínu Forbes Mariju Rydvanovú, ktorú v jednom z parkov trikrát bodol nožom neznámy útočník.

Informovala o tom tlačová agentúra UNIAN s odvolaním sa na policajné zdroje a údaje, ktoré prostredníctvom jednej zo sociálnych sietí zverejnila sama Rydvanová. 

Novinárka, ktorej zranenia hornej končatiny ošetrili lekári v nemocnici, podala následne trestné oznámenie na neznámeho útočníka.

Muž sa k Rydvanovej priblížil, keď spoločne so známym odpočívala v parku. Bez zjavnej príčiny sa začal správať agresívne a vyprovokoval konflikt.

V Kyjeve prišiel dnes ráno o život iný novinár Pavel Šeremet, a to v dôsledku explózie nálože v automobile, v ktorom práve sedel.

Inzercia

Odporúčame

Novým hovorcom Vatikánu bude Greg Burke, v tíme bude aj prvá žena

Novým hovorcom Vatikánu bude Greg Burke, v tíme bude aj prvá žena

Pápež František vymenoval za svojho nového hovorcu amerického novinára Grega Burkea, ktorý na poste po desiatich rokoch nahradí talianskeho jezuitu Federica Lombardiho. Zastupujúcou hovorkyňou bude španielska novinárka Paloma García Ovejerová, ktorá je vôbec prvou ženou vo vatikánskom hovorcovskom tíme.