Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
08. júl 2016

Sanders 12. júla vyjadrí podporu prezidentskej kandidátke Clintonovej

Očakávané Sandersovo vyjadrenie podpory bude nasledovať tri týždne po skončení demokratických primárok, v ktorých bola úspešnejšia Clintonová než Sanders.

Americký senátor Bernie Sanders podľa očakávania vyjadrí podporu demokratickej kandidátke na prezidentský úrad Hillary Clintonovej na budúci týždeň 12. júla, keď sa spolu objavia na podujatí v rámci volebnej kampane v štáte New Hampshire. 

Dvaja demokratickí súperi o prezidentský úrad teda spoločne vystúpia ešte pred letným straníckym zjazdom vo Filadelfii, kde sa bude rozhodovať o nominantovi do novembrových prezidentských volieb. Informovala o tom vo štvrtok tlačová agentúra AP.

Dvaja nemenovaní demokrati oboznámení so Sandersovými plánmi uviedli, že Sanders sa už blíži k rozhodnutiu oficiálne podporiť Clintonovú v zápase o Biely dom.

Sanders už koncom júna vyhlásil: "Urobím všetko, čo je v mojich silách, aby bol porazený (predpokladaný republikánsky prezidentský kandidát) Donald Trump, pretože Trumpova kampaň je postavená na zaslepenosti, fanatizme či popieraní klimatických zmien."

Pracovníci kampane Clintonovej oznámili, že politička bude mať v utorok 12. júla zastávku v New Hampshire, ale nespomenuli, že na akcii sa zúčastní aj Sanders. 

Očakávané Sandersovo vyjadrenie podpory bude nasledovať tri týždne po skončení demokratických primárok, v ktorých bola úspešnejšia Clintonová než Sanders. Senátor za americký štát Vermont sa stále snaží presadzovať politiku, vďaka ktorej by bola strana príťažlivá pre širší okruh voličov než dosiaľ.

Inzercia

Odporúčame