Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
11. február 2024, 13:21

Michelko o skrátení premlčacích lehôt pri znásilnení

Možno sme nemali úplne všetky informácie

Možno sme nemali úplne všetky informácie

Foto: Postoj/Juraj Brezáni

Poslanec SNS priznal, že premlčacie lehoty pri znásilnení nebudú úplne identické s okolitými krajinami.

Predseda Výboru Národnej rady pre kultúru a médiá Roman Michelko (SNS) pripustil korekciu novely Trestného zákona v prípade, že ho prezidentka Zuzana Čaputová vráti do parlamentu. Uviedol to v nedeľnej diskusnej relácii TV Markíza Na telo.

Poslankyňa parlamentu Mária Kolíková (SaS) pripomenula, že koalícia klame pri premlčacích lehotách, keď Slovensko porovnáva s inými krajinami.

„Sme schopní otvoriť o tomto debatu a vieme prípadne urobiť nejakú korekciu," avizoval Michelko s tým, že si uvedomuje extrémnu citlivosť témy, týkajúcej sa násilných trestných činov. Konali však podľa jeho slov v dobrej viere, že zákon menia podľa okolitých vyspelých krajín, kde bol prediskutovaný odborníkmi.

Kolíková upozornila na nepravdy pri porovnaní premlčacích lehôt s krajinami ako Česko, Rakúsko alebo Nemecko. „Je tam proste niečo úplne iné," poznamenala pri poukázaní na ustanovenia o premlčacích lehotách v trestných kódexoch iných krajín.

Michelko priznal, že premlčacie lehoty pri znásilnení nebudú úplne identické s okolitými krajinami. „Možno sme nemali úplne všetky informácie,“ hovorí. Priamo neodpovedal na otázku, či sa necíti podvedený Smerom, ktorý tvrdil, že lehoty sa upravujú podľa okolitých krajín.

Čítajte tiež

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 6 minútami

Českí poslanci schválili novelu občianskeho zákonníka, ktorá párom rovnakého pohlavia umožní uzavrieť zväzky s väčšinou práv, aké majú heterosexuálne páry. Takzvané manželstvo pre všetkých bude mať názov "partnerstvo". (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.