Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
12. jún 2016

Polícia zasahovala proti násilným futbalovým fanúšikom v Nice

Francúzska polícia zasahovala v noci nadnes proti násilným futbalovým fanúšikom v meste Nice, ktoré sa stalo po Marseille už druhým miestom v krajine, odkiaľ hlásili vyčíňanie chuligánov v súvislosti s prebiehajúcimi majstrovstvami Európy.

Výtržnosti v uliciach Nice vypukli pred zápasom medzi Poľskom a Severným Írskom, ktorý sa bude hrať na miestnom štadióne dnes večer, informuje agentúra AP.

Podľa údajov agentúry Reuters boli aktérmi najnovšieho násilia severoírski a francúzski fanúšikovia. Zranenia utrpelo celkovo sedem ľudí. Zo záberov zverejnených na internete podľa AP vyplýva, že do výtržností sa zapojilo približne 20 osôb.

Starosta Nice, Christian Estrosi, prostredníctvom siete Twitter odsúdil správanie chuligánov, ktoré je podľa neho "neprijateľné a musí byť tvrdo potrestané". Dodal, že v súvislosti s výtržnosťami v centre mesta polícia zatkla jednu osobu a situácia sa už zdá byť pokojnejšia.

Francúzska polícia musela v sobotu opäť zasahovať aj proti futbalovým fanúšikom v uliciach Marseille, pričom na ich rozohnanie použila slzotvorný plyn a vodné delá. Bitky a výtržnosti v tomto prístavom meste pokračovali už tretí deň po sebe.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.