Súd pohrozil Trumpovi vylúčením z pojednávania po hlasných poznámkach

Americký exprezident nezachoval ticho, keď vypovedala spisovateľka E. Jean Carrollová, ktorá ho žaluje z ohovárania.
3 minúty čítania 3 min
Vypočuť článok
Súd pohrozil Trumpovi vylúčením z pojednávania po hlasných poznámkach
0:00
0:00
0:00 0:00
TASR
TASR
Ďalšie autorove články:

Biela vrana Ocenenie získali odbojár Otto Šimko, psychológ Anton Heretik a tri bývalé zamestnankyne SNG

Robert Fico požiadal šéfa NATO Marka Rutteho o posilnenie protivzdušnej obrany Slovenska

Dodávateľ vody v Gaze pozastavil svoje služby po zadržaní zamestnanca Hamasom

Najčítanejšie

Deň
Týždeň

Americký sudca v stredu pohrozil bývalému prezidentovi Donaldovi Trumpovi vypovedaním zo súdnej siene. Na pojednávaní vo veci žaloby za ohováranie totiž nerešpektoval výzvy, aby zachoval ticho. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AP.

Sudca Lewis Kaplan exprezidentovi povedal, že jeho právo osobne sa zúčastňovať na pojednávaní bude odobraté, ak bude naďalej narúšať jeho priebeh.

Trump nezachoval ticho, keď vypovedala spisovateľka E. Jean Carrollová. Tá exprezidenta žaluje z ohovárania v reakcii na svoje predošlé obvinenia zo znásilnenia. Carrollovej právnik uviedol, že Trump aj po prvom upozornení počuteľne komunikoval so svojimi právnikmi. Okrem iného uviedol, že "ide o hon na čarodejnice" a "podvod".

„Pán Trump, verím, že nebudem musieť zvažovať vaše vylúčenie z pojednávania," uviedol Kaplan. „Rozumiem, že sa pravdepodobne nemôžete dočkať, aby som tak urobil," povedal.

„Páčilo by sa mi to," reagoval Trump.

„Viem, že by sa vám to páčilo. Očividne sa však za týchto okolností nedokážete ovládať," povedal Kaplan. „Ani vy sa nedokážete," dodal exprezident.

Súdny proces, ktorý sa začal v januári, sa zaoberá iba Trumpovými vyjadreniami z roku 2019, keď bol ešte prezidentom, pripomína AP. Carrollová žiada náhradu ujmy vo výške desať miliónov dolárov a ďalší milión ako odškodné.

Carrollová už vlani v máji v občianskoprávnom spore vysúdila od Trumpa odškodné vo výške päť miliónov dolárov za sexuálne napadnutie, ktorého sa mal dopustiť v 90. rokoch minulého storočia. Trump to odmietol a voči verdiktu sa odvolal.

Exprezident USA podal v júni na 79-ročnú bývalú publicistku časopisu Elle žalobu. Tvrdil v nej, že ho Carrollová ohovárala, keď americkým médiám aj po vynesení rozsudku tvrdila, že ju znásilnil.

Sudca newyorského federálneho súdu Kaplan však v odôvodnení zamietnutia tejto žaloby uviedol, že Carrollovej tvrdenia o znásilnení sú "v podstate pravdivé".

Zobraziť diskusiu
Súvisiace témy
Donald Trump žaloba Lewis A. Kaplan
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na redakcia@postoj.sk
pred 5 hodinami

Súhrn udalostí v utorok 18. novembra:

Exkluzívny obsah pre našich podporovateľov

Diskusia k článkom je k dispozícii len pre tých, ktorí nás pravidelne
podporujú od 5€ mesačne alebo 60€ ročne.

Pridajte sa k našim podporovateľom.

Podporiť 5€
Ttoto je message Zavrieť