Protesty pomáhajú odďaľovať zrušenie špeciálnej prokuratúry, hovorí Truban

Pre Rašiho je Korčokova prítomnosť na protestoch dôkazom, že exminister zahraničných vecí by bol v pozícii prezidenta spojencom súčasnej opozície.
TASR
TASR
Verejnoprávna tlačová agentúra, ktorá poskytuje spravodajský servis pre médiá, inštitúcie a firmy na Slovensku aj v zahraničí.

Protesty v slovenských mestách pomáhajú odďaľovať zrušenie špeciálnej prokuratúry a prenášať túto tému aj do kampane pred prezidentskými voľbami. Ako reálny praktický význam protestov to v diskusnej relácii TV Markíza Na telo uviedol poslanec za PS Michal Truban.

Minister investícií Richard Raši jeho slová označil za dôkaz, že ide o čisto politické protesty. Akceptuje právo ľudí na protest, nemyslí si však, že téma nesúhlasu so zmenami v Trestnom zákone a obrana právneho štátu sú skutočnými dôvodmi, prečo opozícia zvoláva ľudí na námestia.

Truban oponoval, že ľudia chodia na protesty z vlastnej vôle. Zdôraznil, že prostredníctvom nich sa môžu oboznámiť s argumentmi nesúhlasu s navrhovanými zmenami týkajúcimi sa špeciálnej prokuratúry i trestných sadzieb. „Naťahovanie témy, o ktorej si Robert Fico myslel, že bude rýchlo vyriešená, má aj reálny praktický význam, pretože sa stane témou aj v prezidentskej kampani,“ uviedol.

V prejavovanej podpore prezidentskému kandidátovi Ivanovi Korčokovi na protestoch nevidí problém. „Je to spontánne zo strany ľudí, nie je to organizované,“ poznamenal. Pre Rašiho je, naopak, Korčokova prítomnosť i pozornosť, ktorá sa mu venuje, dôkazom, že exminister zahraničných vecí by bol v pozícii prezidenta spojencom súčasnej opozície.

Zobraziť diskusiu
Súvisiace témy
prokuratúra Demonštrácie Michal Truban
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na [email protected]
pred 5 hodinami

Béla Bugár neodporúča Maďarskej aliancii, aby išla do predvolebnej koalície s PS. „Podľa mňa s Progresívnym Slovenskom ísť nemôžu. Stratia voličov, lebo je tam nenávisť proti progresivizmu, proti LGBTI, to je najväčší problém,“ hovorí v Postoj TV expredseda Mosta-Híd s tým, ževoliči Aliancie boli takto vychovaní. Samostatne sa podľa Bugára však Maďari do parlamentu nedostanú.„S KDH, poprípade s Demokratmi by to šlo. Ale KDH si asi ťažko sadne s nimi k stolu,“ a vysvetľuje prečo.

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Vyberte si úroveň podpory

Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Navýšte podporu a zapojte sa

Diskusia
+ 2 mes. navyše
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 € / mes. alebo 84 € / rok

Navýšte svoju podporu v nastaveniach účtu

Nastavenia podpory

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Pridajte sa k čitateľom ktorí Postoj podporujú

alebo sa staňte členom
Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

V prípade problémov kontaktujte podporu na [email protected]

Ttoto je message Zavrieť