Viaceré domácnosti budú počas Vianoc bez prúdu, opravy komplikuje počasie

Viaceré domácnosti budú počas Vianoc bez prúdu, opravy komplikuje počasie
Foto TASR
Elektrikárom sa v uplynulých hodinách podarilo znížiť celkové množstvo porúch, najhoršia situácia je stále v okresoch Banská Bystrica a Brezno.
TASR
TASR
Verejnoprávna tlačová agentúra, ktorá poskytuje spravodajský servis pre médiá, inštitúcie a firmy na Slovensku aj v zahraničí.

Viaceré domácnosti na strednom Slovensku budú počas Štedrého dňa bez elektrického prúdu. Dôvodom je pretrvávajúce nepriaznivé počasie, ktoré komplikuje opravy porúch. Pre TASR to uviedol hovorca Stredoslovenskej distribučnej (SSD) Miroslav Gejdoš.

Elektrikárom sa v uplynulých hodinách podarilo znížiť celkové množstvo porúch, najhoršia situácia je stále v okresoch Banská Bystrica a Brezno. Kým v piatok dopoludnia bolo bez elektriny vyše 17-tisíc odberných miest, popoludní sa počet podarilo znížiť na približne 9000.

V sobotu napoludnie však podľa SSD bolo bez elektrickej energie naďalej približne 4300 odberných miest.

„Mimo prevádzky je 123 trafostaníc, evidujeme 23 porúch na úrovni vysokého napätia a približne 30 porúch na úrovni nízkeho napätia,“ priblížil Gejdoš. Ako dodal, do okresov Banská Bystrica a Brezno boli povolaní aj pracovníci z iných regiónov. Prioritne pracujú na poruchách na vysokom napätí, ktoré majú dosah na najväčší počet odberných miest. Lokálne poruchy na úrovni nízkeho napätia opravujú až následne.

„Problém je v tom, že stále sneží. Terén je veľmi zlý, rozmočený, s technikou sa nám nedá dostať tam, kde potrebujeme. Vieme už teraz povedať, že niektoré poruchy sa budú riešiť viac dní, takže niektorí ostanú bez elektriny aj na Štedrý deň," skonštatoval Gejdoš s tým, že pre pretrvávajúce nepriaznivé počasie nemožno vylúčiť, že pribúdať budú aj ďalšie poruchy.

Zobraziť diskusiu
Súvisiace témy
Slovensko Vianoce oprava
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na [email protected]
pred 21 minútami

Béla Bugár neodporúča Maďarskej aliancii, aby išla do predvolebnej koalície s PS. „Podľa mňa s Progresívnym Slovenskom ísť nemôžu. Stratia voličov, lebo je tam nenávisť proti progresivizmu, proti LGBTI, to je najväčší problém,“ hovorí v Postoj TV expredseda Mosta-Híd s tým, ževoliči Aliancie boli takto vychovaní. Samostatne sa podľa Bugára však Maďari do parlamentu nedostanú.„S KDH, poprípade s Demokratmi by to šlo. Ale KDH si asi ťažko sadne s nimi k stolu,“ a vysvetľuje prečo.

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Vyberte si úroveň podpory

Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Navýšte podporu a zapojte sa

Diskusia
+ 2 mes. navyše
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 € / mes. alebo 84 € / rok

Navýšte svoju podporu v nastaveniach účtu

Nastavenia podpory

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Pridajte sa k čitateľom ktorí Postoj podporujú

alebo sa staňte členom
Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

V prípade problémov kontaktujte podporu na [email protected]

Ttoto je message Zavrieť