Do vozidla Bidenovej ochranky vrazilo osobné auto

Hlasný náraz vyľakal aj samotného prezidenta, ktorý sa nachádzal vo vzdialenosti asi 40 metrov a mieril k svojmu opancierovanému SUV.
 
Vypočuť článok
Do vozidla Bidenovej ochranky vrazilo osobné auto
0:00
0:00
0:00 0:00
TASR
TASR
Verejnoprávna tlačová agentúra, ktorá poskytuje spravodajský servis pre médiá, inštitúcie a firmy na Slovensku aj v zahraničí.

Najčítanejšie

Deň
Týždeň

Osobné auto v nedeľu večer narazilo do stojaceho SUV, ktoré bolo súčasťou kolóny áut sprevádzajúcich amerického prezidenta Joea Bidena. Nehoda sa stala neďaleko sídla jeho kampane vo Wilmingtone v štáte Delaware, informuje TASR na základe správ agentúry AFP a televízie Fox News.

Strieborný sedan narazil na križovatke do odstaveného vozidla Tajnej služby Spojených štátov (USSS), ktoré sa používa na uzavretie cestných komunikácií. Hlasný náraz vyľakal aj samotného Bidena, ktorý sa nachádzal vo vzdialenosti asi 40 metrov a mieril k svojmu opancierovanému SUV.

Bidenova ochranka prezidenta urýchlene posadila do čakajúceho vozidla, kde už bola jeho manželka Jill, a oboch odviezla do ich rezidencie.

Vodič sedanu sa po náraze pokúsil pokračovať v jazde do uzavretej križovatky, no agenti USSS s vytiahnutými zbraňami obkolesili vozidlo a dali vodičovi pokyn, aby zdvihol ruky.

„Prezident aj prvá dáma sú v poriadku,“ povedal predstaviteľ Bieleho domu reportérovi AFP, ktorý bol svedkom incidentu. 

Bidenovci boli vo Wilmingtone na večere so zamestnancami svojej kampane. V čase nehody v oblasti husto pršalo.

Zobraziť diskusiu
Súvisiace témy
Autá Joe Biden sport utility vehicle
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na [email protected]
pred 31 minútami

Pri obci Liptovská Anna (okres Liptovský Mikuláš) napadol predpoludním medveď človeka. Podľa informácií portálu tvnoviny.sk sa útok odohral v ťažko dostupnom teréne, čo komplikuje zásah záchranárov, keďže pre oblačnosť nedokáže zasiahnuť vrtuľník. (tasr)

pred 51 minútami

Zahraničný výbor schválil uznesenie o tom, aby sa Miroslav Radačovský stal veľvyslancom na Cypre. Opozícia nomináciu Radačovského kritizovala. Poslanec Tomáš Valášek (PS) ešte argumentoval, že Radačovský je nespôsobilý viesť akékoľvek veľvyslanectvo. Upozornil zároveň, že Cyprus je zložitou krajinou. Radačovský kritizoval, že Valášek ho označil za nespôsobilého predtým, ako odprezentoval svoju víziu na výbore. Deklaroval, že ovláda situáciu na Cypre a vie, aké úlohy bude plniť.

pred hodinou

V parlamente sa začala diskusia o návrhu nového Občianskeho zákonníka. Stojí za ním ministerstvo spravodlivosti. Je v prvom čítaní, koalícia skrátila diskusiu na 12,5 hodiny. 

Exkluzívny obsah pre našich podporovateľov

Diskusia k článkom je k dispozícii len pre tých, ktorí nás pravidelne
podporujú od 5€ mesačne alebo 60€ ročne.

Pridajte sa k našim podporovateľom.

Podporiť 5€
Ttoto je message Zavrieť