Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
05. jún 2016

Na český autobus vo Francúzsku strieľali, hlásia zranených

Autobus sa vracal z juhu Španielska, keď ho pri meste Montélimar okolo 22.30 h zasiahli dve strely. Rozbité predné sklo zranilo šesť ľudí. Dôvod incidentu je nejasný.

Český autobus, ktorý sa vracal zo Španielska, zasiahli v sobotu večer na juhu Francúzska dve strely. Incident potvrdilo české veľvyslanectvo v Paríži. Črepiny skla poranila šesť zo 70 cestujúcich, informoval server Novinky cz. s odvolaním sa na web FranceBleu.

Incident sa stal na diaľnici A7 a podľa prvých informácií vyšetrovateľov páchateľ strieľal z premostenia diaľnice. České veľvyslanectvo je v spojení s políciou na mieste nehody.

Autobus sa vracal z juhu Španielska, keď ho pri meste Montélimar okolo 22.30 h zasiahli dve strely. Rozbité predné sklo zranilo šesť ľudí. Všetkých okamžite previezli do nemocníc v Montélimar a Valence. Väčšinou ide o povrchové zranenia, najvážnejšie je však na tom 54-ročná žena, ktorú sklenená črepina zasiahla do oka.

Autobus je momentálne na odpočívadle Saulce, kde ho skúmajú policajní technici. Zhruba polovica cestujúcich je v náhradnom vozidle na ceste do Českej republiky, ďalšia časť čaká na odvoz.

Dôvod incidentu je nejasný, ale v minulosti polícia vo Francúzsku riešila niekoľko prípadov, keď neznámi páchatelia hádzali z diaľničných mostov na auta kamene.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.