Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
30. november 2023, 15:36

Egypt a Katar rokujú o možnom predlžení prímeria v Gaze o ďalšie dva dni

Egyptský predstaviteľ povedal, že snahy o nové predĺženie prímeria majú za cieľ prepustenie ďalších väzňov a rukojemníkov.

Egypt a Katar rokujú s Izraelom a militantným hnutím Hamas o možnom predĺžení prímeria v Pásme Gazy o ďalšie dva dni. Vo štvrtok to oznámil šéf egyptskej Štátnej informačnej služby Dijá Rašwán, píše agentúra DPA.

Egyptský predstaviteľ povedal, že snahy o nové predĺženie prímeria majú za cieľ prepustenie ďalších väzňov a rukojemníkov a prísun väčšieho množstva humanitárnej pomoci do Pásma Gazy.

Dohoda o prímerí medzi Izraelom a Hamasom, ktorú sprostredkoval Egypt a Katar, platí od minulého piatka a vo štvrtok sa strany dohodli na predĺžení pokoja zbraní o ďalší deň. V rámci platného prímeria Hamas prepustil už niekoľko skupín rukojemníkov výmenou za Palestínčanov väznených v Izraeli.

Izraelský prezident Jicchak Herzog počas štvrtkového stretnutia so šéfom americkej diplomacie Antonym Blinkenom uviedol, že v Gaze je naďalej zadržiavaných 150 rukojemníkov z pôvodného počtu približne 240, ktorých militanti uniesli počas útoku na Izrael zo 7. októbra.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 4 hodinami
pred 5 hodinami

Slovenský tenista Alex Molčan sa prebojoval do hlavnej súťaže na antukovom turnaji ATP 250 v čilskom Santiagu. Druhý nasadený hráč zvíťazil vo finále kvalifikácie nad Argentínčanom Facundom Bagnisom 6:4, 6:4. (tasr)

pred 5 hodinami
pred 6 hodinami

Mimoparlamentné hnutie Republika si na celorepublikovom sneme opätovne zvolilo za predsedu súčasného europoslanca Milana Uhríka. Delegáti ho takisto potvrdili ako lídra kandidátky do eurovolieb, odsúhlasili aj zámer otvoriť kandidátsku listinu hnutia aj pre externé osobnosti a subjekty. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.