Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
29. november 2023, 12:08

Vláda schválila vznik ministerstva cestovného ruchu a športu

Ministerstvo má získať kompetencie v oblasti cestovného ruchu od rezortu dopravy a kompetencie v oblasti športu od ministerstva školstva.

Od prvého januára 2024 by malo vzniknúť ministerstvo cestovného ruchu a športu. Návrh schválila vláda a odsúhlasila, aby o ňom parlament rokoval v skrátenom legislatívnom konaní.

„Cieľom zriadenia ministerstva je posilniť a zefektívniť využívanie verejných zdrojov a potenciálu v cestovnom ruchu a významne podporiť rozpoznateľnosť značky Slovensko ako bezpečnej turistickej destinácie a vytvoriť na zahraničných trhoch priestor na plynulý rast príjmov tohto významného sektora domáceho hospodárstva,“ načrtla vláda.

Ďalšou úlohou rezortu má byť podpora a rozvoj kúpeľného cestovného ruchu a rozvoj cykloturistiky. Nové ministerstvo má podporiť aj kongresovú turistiku ako ďalší významný zdroj príjmov pre štát a mestá.

Ministerstvo má získať kompetencie v oblasti cestovného ruchu od ministerstva dopravy a kompetencie v oblasti športu od ministerstva školstva. To sa má premenovať na ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 5 hodinami

„Ukrajina je na pomoc Západu odkázaná a túto pomoc by sme im mali ďalej poskytovať, pretože ak by sa Putin presadil, bol by to precedens, ktorý by povzbudil každú krajinu, ktorá má územné nároky voči svojim susedom,“ hovorí pri druhom výročí ruskej invázii na Ukrajinu Lukáš Krivošík. Slovenskí obdivovatelia Putina by si podľa neho mali uvedomiť, že ľudský život v Rusku nemá hodnotu. Jozef Majchrák dodáva, že aj zo slovenského pohľadu je dôležité, aby ruská armáda bola čo najďalej od Užhorodu. Aj preto pokladá pomoc Západu Ukrajine za dôležitú.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.