Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
29. november 2023, 11:00

Šéf Slovenskej pospolitosti dostal od súdu podmienečný trest

Jakub Škrabák bol obžalovaný zo zločinu rozširovania a výroby extrémistických materiálov a z prečinu ich prechovávania.

Šéfa Slovenskej pospolitosti Jakuba Škrabáka obžalovaného z extrémistických trestných činov odsúdil Špecializovaný trestný súd na tri roky odňatia slobody s podmienečným odkladom päť rokov. Rozsudok nie je právoplatný.

Škrabák bol obžalovaný zo zločinu rozširovania a výroby extrémistických materiálov a z prečinu ich prechovávania. Súd ho uznal vinným z výroby a prechovávania extrémistických materiálov. Z obžaloby zo zločinu rozširovania ho oslobodil.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry mu navrhoval nepodmienečný trest odňatia slobody vo výmere päť rokov a štyri mesiace. Voči rozsudku sa odvolal priamo v súdnej sieni. Obhajoba si ponechala lehotu na podanie odvolania.

Jakub Škrabák sa extrémistických trestných činov údajne dopustil v rokoch 2015 až 2018. „Cítim sa nevinný, nie som si vedomý spáchania žiadnych extrémistických trestných činov. Nikdy som sa k extrémizmu nehlásil,“ zdôrazňoval počas procesu pred samosudcom obžalovaný.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 3 hodinami
pred 4 hodinami

Zástupca šéfredaktora Jozef Majchrák debatuje na Konzervatívnom fóre na tému, či sa raz Slovensko dočká solídneho konzervatívneho prezidenta. Spoločnosť mu robia komentátor denníka Štandard Dag Daniš a analytik Inštitútu Václava Klausa Filip Šebesta.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.