Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
19. november 2023, 16:14

Katolícka charita vyhlasuje finančnú zbierku na pomoc ľuďom z Pásma Gazy

Z vyzbieraných finančných prostriedkov plánuje nakúpiť sušené mlieko a detskú výživu. Do postihnutej oblasti ich transportuje v spolupráci so SlovakAid.

Slovenská katolícka charita (SKCH) vyhlasuje zbierku na podporu ľudí v Pásme Gazy, ktorí čelia náročným životným podmienkam a humanitárnej kríze.

„V dôsledku konfliktu a obmedzeného prístupu k základným potrebám dochádza v oblasti k vážnemu nedostatku pitnej vody, potravín, liekov a elektrickej energie,“ poukazuje katolícka charita.

Takisto mieni podporiť aj svojho partnera Charitu Jeruzalem, ktorá pôsobí v danom regióne. Generálny sekretár charity Miroslav Dzurech povedal, že v spolupráci s miestnou charitou sa snažia poskytnúť rýchlu a efektívnu pomoc.

V rámci humanitárnej pomoci je cieľom SKCH poskytnúť nevyhnutnú podporu najzraniteľnejším členom spoločnosti vrátane detí a matiek. Urobiť tak chce v oblasti, kde nedostatok základných potrieb predstavuje vážne riziko pre zdravie a blahobyt ľudí.

Prispieť možno prostredníctvom čísla účtu verejnej zbierky alebo online.

Inzercia

Dnes treba vedieť

02. december 2023, 15:19

Slovenská futbalová reprezentácia zarobila postupom na ME 2024 v Nemecku 9,25 milióna eur. O výške prémií informovala Európska futbalová únia pred dnešným žrebom finálového turnaja. Za víťazstvo v skupinovej fáze si navyše môže každý tím prilepšiť o milión eur, v prípade remízy bude bohatší o 500-tisíc eur. (tasr)

02. december 2023, 11:36

Lívia Vašáková skončila na poste generálnej riaditeľky plánu obnovy. „Bohužiaľ predstavy o tom, ako by mal tento dobre rozbehnutý projekt napredovať, sa líšia od praxe, ktorá doteraz dobre fungovala. Neodchádzam zatrpknutá ani nahnevaná,“ napísala na sociálnej sieti. Odchádza s obavami o to, že pomaly miznú všetky pozitívne faktory.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.