Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
01. október 2023, 16:58

Turecko od EÚ už nič neočakáva, hovorí Erdogan

Turecko od EÚ už nič neočakáva, hovorí Erdogan

Foto: TASR/AP

„Ak má Únia v úmysle ukončiť prístupový proces, ktorý existuje len na papieri, potom je to jej rozhodnutie,“ konštatoval turecký prezident.

Turecko už od Európskej únie nebude akceptovať žiadne nové požiadavky ani podmienky, aby sa mohlo stať jej členom. Povedal to turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. „Dodržali sme všetky sľuby, ktoré sme dali EÚ, ale oni nedodržali takmer nič z tých svojich,“ vyhlásil.

Turecko podalo žiadosť o vstup do Európskej únie v roku 1999. Prístupové rokovania, ktoré sa začali v roku 2005, sú však od konca roku 2016 pozastavené.

„Turecko od Európskej únie, ktorá nás nechala čakať pred svojimi dverami 40 rokov, už nič neočakáva,“ vyhlásil Erdogan. Ak EÚ nenapraví „neprávosti“ voči tureckým občanom, ako je vízová povinnosť, nebude mať právo klásť Turecku politické, ekonomické či vojenské požiadavky. „Ak má EÚ v úmysle ukončiť prístupový proces, ktorý existuje len na papieri, potom je to jej rozhodnutie,“ konštatoval Erdogan.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 7 hodinami
pred 9 hodinami

Počas nedeľnej noci môžu v niektorých oblastiach Slovenska teploty klesnúť na mínus 20 až 21 stupňov Celzia. Výstraha druhého stupňa platí pre okresy Brezno, Rožňava, Spišská Nová Ves, Liptovský Mikuláš, Kežmarok, Levoča, Poprad a Stará Ľubovňa. (tasr)

pred 9 hodinami

Poskytovaniu príspevku za ubytovanie odídenca a jeho prípadnej výške bude predchádzať širšia diskusia. Ministerstvo vnútra to uviedlo v reakcii na otázku o prípadnom predĺžení príspevku. Podľa aktuálneho nariadenia by sa mal vyplácať do konca roka. (tasr)

pred 10 hodinami

Petra Vlhová vedie v prvom kole obrovského slalomu v kanadskom Tremblante po odjazdení najlepších pretekárok. Tesne druhá je Mikaela Shiffrinová s odstupom päť stotín sekundy. Druhé kolo je na programe od 20.00 h.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.