Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
27. september 2023, 21:41

Rusko buduje železničné prepojenie s okupovanými mestami na Ukrajine

Nová železnica umožní Rusku prepravovať zásoby na okupované územie, nemuselo by sa potom spoliehať na Krymský most.

Rusko buduje novú železničnú trať do okupovaných ukrajinských miest Mariupol, Volnovacha a Doneck. Informoval o tom poradca starostu Mariupola Petro Andrjuščenko.

Rusi podľa Andrjuščenka "začali budovať železničný most cez rieku Kalmius v blízkosti dediny Hranitne. Ak sa im to podarí, vytvoria priame prepojenie existujúcej linky Mariupol-Aslanove-Kalčik-Volnovacha s ruskými mestami Taganrog a Rostov nad Donom".

Dodal, že nová železnica umožní Rusku prepravovať zásoby na okupované územie a nemuselo by sa potom spoliehať na Krymský most. Na toto prepojenie ruskej pevniny s okupovaným Krymom v posledných mesiacoch čoraz viac útočia ukrajinské sily, aby zničili zásobovacie trasy Ruska na polostrov.

Ukrajinské mesto Mariupol leží pri Azovskom mori v Doneckej oblasti. Rusko ho dobylo po krvavých bojoch, pričom bezohľadne útočilo aj na pôrodnicu a divadlo, v ktorom sa schovávali stovky civilistov. Ukrajinské sily sa stiahli do priemyselného areálu Azovstal, kde ešte mesiac odolávali, pričom závod takmer úplne zničilo ruské bombardovanie.

Inzercia

Dnes treba vedieť

25. november 2023, 15:08

Najmenej 11 ľudí zahynulo a 35 utrpelo zranenia pri požiari nákupného centra v pakistanskom meste Karáči. Požiar vypukol na štvrtom podlaží šesťpodlažnej budovy. V tom čase sa v nej nachádzalo približne 60 ľudí. (tasr)

25. november 2023, 12:31

Exministerka investícií a predsedníčka Za ľudí Veronika Remišová tvrdí, že za ich vlády konsolidovali najmä efektívnym výberom daní a zakročením proti podvodníkom. „Konsolidovať sa nemá na ľuďoch, rušíte im rodičovský dôchodok,“ povedala v relácii Sobotné dialógy. „SNS s tým nesúhlasí,“ reagoval poslanec Michelko.

25. november 2023, 12:24

Vláda nepôjde do konsolidačných opatrení, ktoré by sa dotkli ľudí s priemerným príjmami, napríklad živnostníkov a ich paušálnych nákladov, povedal v Slovenskom rozhlase poslanec za SNS Roman Michelko.

25. november 2023, 11:05

„Nemyslím si, že Slovensko bude konzervatívnejšie. Štefan Kuffa niektorými svojimi prejavmi prispieva až k sekularizácii Slovenska. Tento nepremyslený spôsob politiky môže spôsobiť, že tu o štyri roky bude menej konzervatívcov a kresťanov ako dnes,“ predpokladá komentátor denníka Postoj Lukáš Krivošík. Aj podľa redaktora Michala Magušina konzervatívci za Ficovej vlády nič nezískajú a ani v téme potratov sa za štyri roky nič k lepšiemu nezmení. Ako dopadne súboj o rodičovský dôchodok? Pozrite si ďalší diel redakčného videopodcastu Debata v redakcii.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.