Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
27. september 2023, 17:50

Exprezident Trump sa dopustil podvodu, klamal banky a poisťovne, rozhodol súd

Exprezident Trump sa dopustil podvodu, klamal banky a poisťovne, rozhodol súd

Foto: TASR/AP

Prokurátorka obvinila exprezidenta Trumpa, jeho dvoch synov a ich rodinnú firmu z toho, že nadhodnotili svoj majetok až o dve miliardy dolárov.

Donald Trump svoje bohatstvo zveličoval o milióny dolárov, píše BBC. Dopustil sa tým podvodu, rozhodol súd v štáte New York. Banky a poisťovne podľa rozsudku podvádzal dlhé roky.

Newyorská prokurátorka Letitia Jamesová obvinila exprezidenta Trumpa, jeho dvoch synov a ich rodinnú firmu z toho, že nadhodnotili svoj majetok až o dve miliardy dolárov. Podľa obžaloby falšovali záznamy a dokumenty, aby získali lepšie podmienky pre pôžičky či poistky. Šlo im tiež o menšie dane.

Trump podľa súdu v jednom dokumente falošne precenil hodnotu svojej rezidencie v Mar-a-Lago o 2300 percent. O svojom apartmáne v New Yorku v dokumentoch tvrdil, že má trojnásobok svojej ozajstnej rozlohy.

Rozsudok Trumpovi pravdepodobne výrazne obmedzí možnosť podnikať v štáte New York. Exprezident a ďalší obvinení trvajú na tom, že sa žiadneho podvodu nedopustili.

Súd s Trumpom bude pokračovať druhého októbra, na rade je šesť ďalších obvinení. Prokurátorka Jamesová chce, aby Trump zaplatil 250 miliónov dolárov pokuty a dostal zákaz podnikať v štáte New York.

Inzercia

Dnes treba vedieť

24. november 2023, 21:21
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.